Dřív tu byli klidní a spokojení, takové spící království. Tak jsme ho trochu probudili, hlásí Jarošík ze Stínadel

Dřív tu byli klidní a spokojení, takové spící království. Tak jsme ho trochu probudili, hlásí Jarošík ze Stínadel

Sklářům už se dýchá mnohem lépe, než tomu bylo před časem. Může za to povedený start do jara v podobě dvou výher, což se ve Fortuna:lize žádnému jinému týmu nepodařilo a i díky tomu už jsou v tabulce třetí od konce. 

Z posledních pěti duelů vytěžila severočeská družina ze Stínadel 12 bodů, z čehož má Jiří Jarošík radost. Po nástupu si totiž nepřipisoval nic jiného, než porážky a trvalo to pořádně dlouho...

"My jsme nastoupili do klubu v rozehrané soutěži, nikoho jsme si nemohli přivést, někteří lídři týmu byli zranění. Ale to nám možná nakonec i trochu pomohlo, protože kdybychom měli všechny k dispozici a nebyly by výsledky, tak bychom to měli daleko těžší. Ale to je normální. Když nehrajete dobrý fotbal a nemáte výsledky, tak vás nepochválí v Barceloně ani v okresním přeboru. Chtěli jsme přežít do zimy. Zjistit, jací jsou tam fotbalisti, ale hlavně, jaký mají charakter – jací jsou to bojovníci. To nám podzim ukázal. Trochu jsme to vyměnili a myslím, že si to sedlo. Přibývá dobrých tréninků, vidím, že to kluci pak dávají do zápasu, což je nejdůležitější. Soustředit se na sebe, makat a pak můžete v Česku porazit každého," uvedl v interview pro ČT Sport čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Podle bývalého kouče Prostějova i Ústí nad Labem měl jeho soubor na podzim i trošku smůly. "Ale pak jsme v zimě jeli na soustředění do Turecka, měli jsme těžké soupeře, míchali sestavou a bylo vidět, že každý, kdo nastoupil, chce hrát. A úroveň šla nahoru. Dobře trénovali a pochopili, že to funguje. Přišli kluci, kteří jsou dobří do kabiny. Zvýšili konkurenci. Dřív tu byl takový jako klid, všichni byli spokojení – takové spící království. Tak jsme ho trochu probudili," přidal na serveru ceskatelevize.cz trenér, který už si vyzkoušel i angažmá ve slovinské nejvyšší soutěži.

I když by se mohlo zdát, že posily v podobě Bolejviče, Sejka či Žáka nebudou žádná hitparáda, podle šéfa Marečka, Mareše či Kučery může být právě opak pravdou. "Jednoho známějšího fotbalistu jsme měli na mušce, ale to nevyšlo. Jsem však rád, že jsem přivedl kluky, které jsem si vybral a o nichž jsem věděl, že budou dobří do kabiny. I když trošku s otazníkem, jak dopadnou herně. Protože přechod z druhé do první ligy není jednoduchý. Zatím se to ale vyplácí a doufám, že to vydrží," uzavřel na ČT Sport vládce teplické lavičky, na které loni nahradil Radima Kučeru.

Zdroj: ceskatelevize.cz