Vízek nevybíravě o Spartě: Když přijde na věc, zůstanou jen kecy. Tým asi tak silný není, klame tělem

Vízek nevybíravě o Spartě: Když přijde na věc, zůstanou jen kecy. Tým asi tak silný není, klame tělem

Podle známého internacionála Ladislava Vízka se letenské "S" vrátilo s Plzní velmi rychle na zem, ze které se vzneslo po úspěšně zvládnutém pohárovém derby.

S Viktorií sice Sparta neprohrála, ale pomohlo jí i štěstí a většinu zápasů skutečně tahala za kratší konec, což příliš nekoresponduje s jejími plány na první titul po osmi letech.

Hra Vrbova souboru zaskočila i Ladislava Vízka. "Takhle zaskočenej a překvapenej jsem nebyl hodně dlouho. Čekal jsem vítězství Sparty, ale průběh zápasu byl opačný. Plzeň byla lepší, chytřejší, šikovnější, techničtější, rychlejší. Úplně jsem zíral. Sdělení přímých aktérů zápasu bylo také vypovídající: sparťané považovali zisk bodu za zlatý a jásali, kdežto kluci z Viktorky hleděli do země po výsledku 2:2. Byli smutní, rozčarovaní," napsal ve svém pravidelném komentáři pro iSport.cz olympijský vítěz.

Kandidáty na letošní titul pořád vidí někde jinde, než právě v Generali Česká pojišťovna aréně. "Sparta pořád mluví o titulu, Vrba o něm básní od příchodu na Letnou, fanoušci jsou natěšení, že období nekonečného sucha skončí. Když přijde na věc, zůstanou jen kecy, nikoliv výkon. Myslel jsem, že uvidím tým, který do toho šlápne, ale Sparta asi tak silná není. Klame tělem, vzletnými prohlášeními, vzpomínám si třeba na slova pana Čupra, že nastal správný čas. Houbelec," rýpla si do generálního ředitele dvanáctinásobného šampiona Česka legenda Dukly, jejíž slova publikoval Deník Sport.

Pokud by Sparta ve čtvrtek opakovala podobný výkon také s Partizanem Bělehrad, velmi rychle by se poroučela také z evropských kolbišť. "Brát to vyloženě podle neděle, řeknu, že na titul Sparta nemá ani omylem. Byla šťastnější, z totální blamáže ji dostal až Adam Hložek. Kdyby se tak v nastavení nestalo, ztrácela by na Plzeň sedm bodů! Takhle si ještě gólem ze zoufalství uchovala naději. Je ale potřeba, aby si na Letné přestali lhát do vlastní kapsy. Musejí tomu dát mnohem víc, nebo na vysněné první místo budou čekat ještě hodně dlouho," uzavřel na isport.blesk.cz bývalý hráč francouzského Le Havru.

Pane Vrbo, dejte tam nějakého Karabce, jestli ho znáte, radil fanda Sparty. Žádná hitparáda, ale Slavia zase vede

Zdroj: isport.blesk.cz