Vrba o síle čtvrtečního soupeře: V Srbsku momentálně konkurenci nemají. Určitě z nich máme respekt

Vrba o síle čtvrtečního soupeře: V Srbsku momentálně konkurenci nemají. Určitě z nich máme respekt

Nedělní ligový šlágr hasili až v nastaveném čase a remíza 2:2 pro ně byla po předvedeném výkonu zlatá. Nyní na Letné přivítá pražská Sparta srbského soupeře a očekává se, že Partizan bude o postup v Konferenční lize bojovat stejně houževnatě jako domácí. Na tiskové konferenci se kouč Pavel Vrba rozpovídal nejen o kvalitách celku z Bělehradu, ale i možnostech v sestavě, jaké pro čtvrteční zápas má.

Partizan má v Evropě zvuk a není příjemným soupeřem pro nikoho. Pavel Vrba jej už ale jednou porazil, ještě při svém angažmá v Plzni. „Já jsem měl možnost Partizan vidět v jejich posledních zápasech. Je to klasické srbské mužstvo, které je silné na míči. Mají velice dobrou ofenzivu, zahraniční hráče, kteří mají rychlost a dynamiku. Srbští hráči jsou jiní, ti jsou spíš draví a fotbaloví. Respektujeme jejich kvalitu. Prokazují to v srbské soutěži. Jsou první, mají nejlepší skóre. I v Evropě ukazovali dobré výsledky a zaslouženě postoupili ze skupiny. V Srbsku jsou nejsilnější. Máme z nich respekt, ale chceme postoupit dál,“ nechal se slyšet trenér Sparty.

Sparta má v této sezóně podobné statistky jako Partizan, proto se může očekávat vyrovnaná bitva, kterou mohou rozhodnout detaily. „Partizan v Srbsku dominuje a tomu odpovídají data. Je to momentálně nejsilnější mužstvo v Srbsku,“ pokračoval Vrba, který musí řešit také absenci vykartovaného Wiesnera. „Nějaké varianty mám, ale to vám neřeknu. Wiesy hrát nemůže. O tom, kdo bude hrát, rozhodne dnešní trénink a hráči se to dozví zítra po přípravě,“ pokračoval zkušený stratég.

Otazník se vznáší také nad nasazením Ladislava Krejčího mladšího, jehož absence byla proti Plzni znát. „Po Plzni jsem říkal, že jsme ho šetřili. Pro nás je to straně důležitý hráč. Ukazuje se, že potřebujeme takového hráče. Je nadstandardní a strašně důležitý právě v takových zápasech. Když si vzpomenete na pohárový zápas se Slavií, strašně nám pomohl. Budeme dělat vše pro to, aby zítra mohl nastoupit. Vypadá to, že by mohl hrát, ale není to stoprocentní,“ uzavřel Vrba.

Zdroj: Sparta.cz