Nemám v hlavě myšlenku, že jsem to tady přišel nějak dokopat, říká o fotbalově zdravém Zlínu Hloušek

Nemám v hlavě myšlenku, že jsem to tady přišel nějak dokopat, říká o fotbalově zdravém Zlínu Hloušek

Třiatřicetiletý zadák Adam Hloušek po únorovém podpisu se Zlínem ozřejmil, že první kontakt s vedením Ševců proběhl hned po Novém roce. Tehdy to ale ještě nedopadlo...

"Chtěl jsem dál hrát fotbal, je mi 33 let, ale fyzicky se cítím zdravý a naprosto v pořádku. Chci hrát na té nejvyšší úrovni, co to půjde. Zlín se mi zamlouval už po tom prvním kontaktu, což mě pak i mrzelo, že to nevyšlo. Teď, když to přišlo znovu, tak jsem za tu možnost byl hrozně rád. Ani jsem nad tím nepřemýšlel, pouze doufal, že to vyjde a těšil se," uvedl v interview pro web fcfastavzlin.cz bývalý zadák Plzně, Slavie či Jablonce.

Původně si přitom myslel, že bude pokračovat na polské scéně. "Řešil jsem na začátku pouze Polsko. Pak jsem se začal poohlížet i tady v Čechách, ale všude by se dalo říct, že bylo plno. Proto jsem se zaměřoval spíše na to Polsko a taky kvůli rodině už jsem nechtěl moc dalších změn. Chtěl jsem být blíže domovu. Po rozhovorech se Zdeňkem Grygerou se mi utvrdilo to, co jsem si myslel. Líbí se mi zdejší fotbalová práce. Nerozhoduje pouze, zda jde o velké město, jak vypadá stadion a další věci, ale Zlín mě prostě zaujal. Věděl jsem, že klub vede pan Grygera, tak to bude mít nějakou úroveň po fotbalové stránce, což je pro mě to nejdůležitější. Věděl jsem taky, že tady znám pár kluků, byť jsem s nimi v kontaktu nebyl. Taky si pamatuji, že hodně hráčů ve Zlíně ožilo a udělalo přestup do většího týmu. Značí to pro mě, že klub je po fotbalové stránce zdravý. Další, co rozhodlo, byl kontakt s trenérem Hoftychem, který mi to velmi doporučoval. Moje angažmá tady je z části i jeho zásluha," přiblížil na klubovém webu klubu ze zlínské Letné exreprezentant, jehož neodradila ani nemalá vzdálenost od nejbližší rodiny.¨

Co od své zlínské mise očekává? "Myslím si, že ta pohoda být zpět v Česku by mi mohla i po fotbalové stránce pomoci. Nemám v hlavě myšlenku, že jsem to tady přišel nějak dokopat. Jsme zdravý, fyzicky připravený a chci hlavně pomoct. To je asi můj první cíl, abych klubu pomohl, a nekoukal na sebe. Věřím, že když člověk pomůže, tak to pak má i druhou pozitivní stránku, že se to odrazí i na výkonech a poté klub může pomoci hráči. Fotbal pořád miluju, takže se těším na to, že to bude tak, jak si přeji a představuji. Chci se fotbalem bavit, brát to zodpovědně a pomáhat týmu," doplnil na fcfastavzlin.cz někdejší útočník, který se však v posledních sezonách zabydlel na levém obránci, kde slavil i své největší úspěchy.

A kde by rád viděl svůj nový tým na konci sezony 2021/2022? "Po tom prvním jarním kole se to v tabulce trochu zkomplikovalo. Myslím si, že hodně lidí si na zápas s Libercem ještě mnohokrát vzpomene jako na jeden z nejdůležitějších. Ty body, které se uhrály, by v budoucnu mohly mít cenu zlata. Měl jsem z toho strašnou radost, že Zlín dokáže být takhle konkurence schopný proti týmu, jakým je právě Liberec, jenž má ty nejvyšší ambice a skvělý tým. Za mě, Zlín dominoval, všechno kontroloval. V době, kdy se kluci dostali do vedení, tak opadla i ta nervozita a snažili se hrát co nejlíp. Z tohoto zápasu je třeba si vzít hodně pozitiv, čímž chci navázat na tu pozici v tabulce. Příčky můžeme atakovat ještě vyšší a po tom skalpu Slovanu by neměl být cíl záchrana, ale měl by být střed tabulky a neunáhlovat se tím, že se bude hrát skupina o udržení," zakončil zkušenostmi z Německa i Polska oplývající Hloušek, jehož jedenáctému Fastavu chybí na šesté místo jen pět bodů.

Plzeň? Nováček Holík neměl nad čím přemýšlet a Bílek získal velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy

Zdroj: fcfastavzlin.cz