Jarolímovi se Boleslav rozsypala pod rukama. Po lukrativním odchodu Juráska a Fily lepí dohromady nový tým

Jarolímovi se Boleslav rozsypala pod rukama. Po lukrativním odchodu Juráska a Fily lepí dohromady nový tým

Začátek jara jim zrovna nevyšel. Po dvou prohrách v lize, kde Boleslav chtěla uhrát titulovou skupinu, ji z poháru debaklem 4:0 vyprovodil Jablonec a trenér týmu Karel Jarolím připouští, že má velké potíže poskládat funkční jedenáctku.  

“Rozpadla se nám obrana, rozpadl se nám útok, potřebujeme nepříznivé období zlomit vůlí a bojovností,“ uvedl kormidelník Mladé Boleslavi pro Deník s tím, že při současném počtu zraněných a po odchodu dua talentů Daniel FIla - David Jurásek, má  sestavě týmu velké otazníky a k ideální jedenáctce daleko. “Hraje Preisler, který není vyloženě stoper. Šimek nastoupil v Olomouci po dlouhé době. Dnes jsme ho tam dávat nechtěli, je to moc krátká doba na to, že nemá skoro nic odehráno. Suchý navíc nemůže hrát kvůli čtyřem žlutým kartám s Libercem,“ doplňuje Jarolím nepříznivou vizi pro neděli s tím, že podobnou problematiku řeší i na útočné straně sestavy. 

Část fanoušků by mohla v daném kontextu kritizovat puštění mladých talentů, Daniela FIly hrajícího středního útočníka a Davida Juráska použitelného na levém kraji, vedení klubu si ale za rozhodnutím prodat tyto dva hráče Slavii stojí. Nejen proto, že z Edenu za ně do Loko Trans Arény připutovalo podle odhadů více než padesát milionů korun. “Nemá smysl mít v klubu hráče, který půlkou hlavy přemýšlí nad možností hrát za Slavii. Když mladému hráči zavolá trenér Trpišovský, že o něho má zájem, tak jeho myšlení pochopitelně ovlivní," vysvětloval pro webové stránky klubu generální ředitel David Trunda. 

Ten přitom už na místa odchozivších talentů první náhrady přivedl. “V souvislosti s transfery Juráska a Fily do Mladé Boleslavi přišel z pražské Slavie talentovaný mladík Kryštof Obadal, z druholigové Líšně perspektivní Martin Rolinek a nevylučuji, že do 22. února přijde ještě někdo další,” konstatoval Trunda pro web s tím, že se skauting klubu snaží nalézt náhradu i za zraněné opory jako je Milan Škoda, Jiří Skalák nebo Ondřej Karafiát.

zdroj: Denik.cz/fkmb.cz