Podivné vyloučení a bezbranková remíza. Po východočeském derby byl spokojenější Hradec

Podivné vyloučení a bezbranková remíza. Po východočeském derby byl spokojenější Hradec
OBSAHUJE OHLASY

Prvním zvláštním momentem bylo, že se východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem odehrávalo v Praze. V Ďolíčku, kde Pardubice mají svůj azyl. Druhý zvláštní moment přišla v  26. minutě. Kdy Jan Jeřábek sice dal gól Pardubic, ten však nebyl uznán a jeho střelec byl naopak za faul vyloučen.  

Inkriminovaný moment, který do určité míry rozhodl o osudu utkání, jež skončilo bezgólovou remízou, nemohl “viník” pochopit. “Nechápu, proč se Leibl tak skácel. Po standardce mě nechtěl pustit do vápna, tak jsem se před něj snažil dostat. Zkoušel jsem se mu vysmeknout a jak jsem se přetočil, dotkl jsem se ho v obličeji, ale žádný úder tam nebyl. Na videu to vypadá, že jsem ho trefil, ale nebylo to tak,” popisoval situaci pardubický kapitán, jehož spoluhráči i v deseti si vytvořili více šancí a měli blíže ke třem bodům.

V daném kontextu vývoje litoval i Jeřábkův šéf, trenér Pardubic Jaroslav Novotný. “Šli jsme do derby s tím, že zlomíme sérii zápasů, v nichž se nám Hradec nepodařilo porazit. Věřili jsme si. Je pravda, že Hradec začal aktivněji. Potom se to srovnalo a měli jsme příležitosti," hlásil na tiskové konferenci po zápase Novotný s tím, že ani v deseti nebyli horším týmem. “Měli několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky. Hosty jsme do šancí nepustili. I za druhý poločas bychom si branku zasloužili, ale nepodařilo se. Musíme se s remízou smířit. Musím mužstvo pochválit za výkon, bojovnost a předvedenou hru,” dodává Novotný.

Nejspokojenějším mužem na tiskové konferenci po zápase tak byl Miroslav Koubek, trenér Hradce. ”Derby mělo grády. Vypjaté utkání, určitě nervózní. Byli jsme takoví neklidní. Soupeř hrál velice dobře. Moc nám nenahrálo vyloučení Pardubic, protože potom to bylo hodně o dobývání semknutého bloku,” hodnotil zápas Koubek Ten si podle všeho přijel pro bod a ten si odvezl. “Jedeme veverčí metodu, bod po bodu, získali jsme plusový bod z venku, takže i tato remíza je cenná,“ usmíval se zkušený trenér po zápase. 

zdroj: Sport.cz