Jílek: Utkání proti Baníku nebylo špatné, zajímal by mě zákrok Bouly na Daňka, hodně to zavánělo červenou kartou

Jílek: Utkání proti Baníku nebylo špatné, zajímal by mě zákrok Bouly na Daňka, hodně to zavánělo červenou kartou
OBSAHUJE OHLASY

Olomouc padla na Městském stadionu ve Vítkovicích braní Ostravě, navíc se svěřencům Václava Jílka nepodařilo ani skórovat. Dle slov kouče Sigmy to bylo pro Hanáky kruté utkání.

„Neodehráli jsme špatné utkání. První poločas tolik fotbalovosti nepřinesl. Z obou stran hodně nepřesností, málo brankových příležitostí. Z mého pohledu šlo o hodně agresivní utkání. Zajímal by mě zákrok Bouly na Daňka. Když jsem měl možnost vidět záznam, tak hodně zaváněl červenou kartou. Bylo na rozhodčím, aby si to vyhodnotil. Pokud však chceme chránit zdraví hráčů, tak tohle nebyl férový zákrok,“ hodnotil první polovinu utkání trenér Jílek, jehož slova nabídl klubový web sigmafotbal.cz.

„Druhá půle byla v naší režii. Byli jsme lepší, agresivnější a přesnější. Vypracovali jsme si tři brankové situace. Bohužel ani v té největší, v níž byl Radim Breite, která za mě byla stoprocentní, se nám nepodařilo skórovat. To tak většinou bývá. Efektivita rozhodla. Soupeř z jediné pořádné situace ve druhém poločase rozhodl. Gól bude určitě patřit do hitparád. Pro nás hodně kruté utkání. Minimálně bod jsme si zasloužili,“ poznamenal někdejší kouč pražské Sparty.

Olomouci chyběla v zakončení kvalita. „Ke vstřelení gólu scházela kvalita řešení dané fázi. My ji nyní opravdu nemáme. Můžeme se bavit o systémových věcech, jak situaci dohrát a otevřít. Vybavuji si situaci z prvního poločasu, kdy Pablo přidrží balón a počká si na náběh… Dělo se to i v prvním poločase. Myslím, že jsme v něm měli náznaků dost. Nevolíme správná řešení, rychlost přihrávky. Je to škoda, určitě prostor pro velkou práci,“ povzdechl si pětačtyřicetiletý lodivod.

Zdroj: sigmafotbal.cz