Tyto zápasy se rozhodují ve vápně, tentokrát se tam na rozdíl od Karviné Olayinka na ten centr dostal, hodnotil Trpišovský zápas s Bohemians

Tyto zápasy se rozhodují ve vápně, tentokrát se tam na rozdíl od Karviné Olayinka na ten centr dostal, hodnotil Trpišovský zápas s Bohemians

Potřetí na jaře výsledek 1:0, podruhé ve prospěch Slavie. Po šoku v úvodním kole proti Karviné se Slavii repete v Edenu výsledkově vyvedlo lépe, o herní euforii se nicméně stále rozhodně hovořit nedá. Trpišovskému chyběl druhý gól.   

Hodnocení zápasu s Bohemians ze strany Jindřicha Trpišovského pro slávistický web překvapivé nebylo. “Měli jsme hodně centrů ze stran, hodně průniků, vždycky jsme se ale něčím zabrzdili, ofsajdem nebo podobně. Pak jsme si vytvořili hodně střeleckých pozic, kromě Ševčíka jsme však pořádně netrefili bránu, což pokračovalo i v druhé půli. Ze stupňujícího se tlaku a zlepšeného výkonu se nám ale přeci jen podařilo dát před poločasem gól, kdy se Olayinka krásně prosadil ve vápně a dostal nás do vedení,” popsal zápas ze své perspektivy hlavní muž slávistické lavičky. “Takovéto zápasy se rozhodují ve vápně, je to podobné jako s Karvinou, akorát teď se Olie do vápna na ten centr dostal,” dodal Trpišovský.

Vysvětlil i překvapení, které se v zápasové soupisce objevilo hned na prvním místě. Tam totiž bylo po čase opět napsané jméno Ondřej Kolář. “Jeho nasazení je souhrnem a souběhem více faktorů a věcí. Jedna z věcí je, že Ondra udělal v poslední době kus práce ohledně tréninku, vrací se zpátky fyzicky i výkonnostně do svého optima. Další věc je, že Mandy je v karetním ohrožení v obou soutěžích, takže se může stát, že se Ondra v dohledné době dostane do brány. A protože jeho pauza byla obrovská, potřebujeme ho mít v určitém zápasovém režimu, navíc Mandy pak pojede na nároďák. Je to zkrátka souběh více věcí. Rozhodla i typologie zápasu, čekali jsme hodně dlouhých autů a standardek, Ondra je ve vzduchu velice silný,” vysvětloval Trpišovský a pochvaloval si klíčový zákrok Koláře proti šanci Puškáče.

Druhým diskutovaným jménem byl Michael Krmenčík. Ten se nejprve o víkendu objevil v sestavě sešívaného béčka, pak ale chyběl na lavičce proti Bohemians. “Požádal nás po zápase, kdy dvakrát nehrál, že chce jít hrát. Jeho rozpoložení ukazuje fakt, že když se v sobotu probudil, nebylo mu vůbec dobře, ale protože to slíbil, odehrál sobotní zápas i s teplotou,” chválí Krmenčíkovu snahu Trpišovský a dodává, že trenéři byli s hráčem domluvení, že odehraje zápas za B-tým a v neděli půjde na lavičku, což se nakonec kvůli zdravotnímu stavu neuskutečnilo. “Jeho rozhodnutí jít hrát se mi líbí, ví, že to musí zlomit a sebe i nás přesvědčit,” uzavírá Trpišovský.

zdroj: slavia.cz