Odchod Sivoka byl pro Horejše šok, o prodloužení svého kontraktu bude jednat. Klub tvrdí, že jej chce udržet

Odchod Sivoka byl pro Horejše šok, o prodloužení svého kontraktu bude jednat. Klub tvrdí, že jej chce udržet

Velmi turbulentní týden zakončený neúspěšným utkáním s Plzní, které Dynamo doma prohrálo 0:1 mají za sebou České Budějovice. Odvolání Tomáše Sivoka a spekulace o možném falešném podpisu na hostování Micka van Burena nenechaly chladným ani kouče týmu Davida Horejše. Pod kterým se podle některých spekulací taky velmi hýbala židle.  

Na dně tabulky, které by jim hrozilo, pokud by někdo zpochybnil platnost hostování slávistického Micka van Burena, se neocitli. I přesto v Budějovicích podle všeho není na klid zatím úplně zaděláno neni. Odchod v kabině oblíbeného sportovního ředitele Tomáše Sivoka otřásl celým klubem.  “Konec Tomáše byl pro mě hodně překvapivý. Byl to šok. Hráči za ním stojí, v týdnu jsme se s nimi bavili o věcech směrem k tomu, co se stane v létě. Najednou přišla taková rána. Odchod Tomáše je pro nás velká ztráta, pro klub i pro celý region. S realizačním týmem i s hráči jsme poté řešili, co můžeme ovlivnit. Mohli jsme udělat jediné - dobře se připravit na utkání s Viktorkou," vyjádřil se na toto téma po zápasu s Plzní trenér Dynama David Horejš, kterého citoval web Sport.cz.

Právě Hořejšova budoucnost je nyní další bod k řešení. Během minulého týdne se objevovaly zvěsti, že právě Horejš je v čistce ze strany majitele Václava Koubka další na řadě. A podle některých spekulací měl údajně úspěšný kouč černobílých dostat na vybranou, zda chce skončit již nyní, nebo zda hodlá dotrénovat sezónu, po které by mu nebyl obnoven kontrakt. K tomuto tématu sám Horejš příliš sdílný nebyl. “  Co bude v létě, se uvidí, mám smlouvu do konce června," komentoval to na tiskovce.

V daném kontextu je nicméně zajímavé vyjádření klubu, též citované na Sport.cz, podle kterého i nové vedení má zájem kouče udržet. “ Budeme jednat o prodloužení smlouvy. Je nesmysl, že končí po sezoně. Pan majitel si s Davidem sedne a bude rád, když bude trenér v klubu pokračovat," komentoval situaci pro Sport.cz tiskový mluvčí klubu Petr Průcha. Budou turbulence na jihu Čech pokračovat i tento týden?

zdroj. Sport.cz