Aubameyang vysvětlil, proč kvůli Barceloně klesl dobrovolně s platem. Na Camp Nou chce Haalanda

Aubameyang vysvětlil, proč kvůli Barceloně klesl dobrovolně s platem. Na Camp Nou chce Haalanda

Útočník Gabonu Pierre-Emerick Aubameyang se zavázal, že se zřekne části svého platu ve prospěch Barcelony, pokud se budou Blaugranas více snažit o umístění mezi čtyřmi nejlepšími ve španělské La Lize a i za úspěchem v Evropské lize.

Aubameyang toto nevšední rozhodnutí vysvětlil tím, že by rád s katalánským klubem oslavil úspěch. Rovněž vyjádřil naději, že se Barceloně povede v létě přivést konkurenci do útoku v podobě Erlinga Haalanda.

Dvaatřicetiletý fotbalista do na Camp Nou zamířil v lednu z Arsenálu, kde byl v posledních měsících na vedlejší koleji kvůli disciplinárním prohřeškům. S Barcou se Aubameyang dohodl na smlouvě na tři a půl roku, a to i za cenu razantního snížení platu. Příležitost připojit se ke katalánskému gigantu prý totiž byla příliš lákavá na to, aby ji odmítl. „Opravdu jsem chtěl jít do Barcy. Vzdal jsem se svého platu, protože je to příležitost, kterou máte jednou v životě,“ vysvětlil gabonský útočník, který v posledním utkání s Valencií (4:1) zaznamenal dva přesné zásahy.

Nyní se prý gabonský reprezentant už těší na druhý zápas Evropské ligy Barcy proti Neapoli a zavázal se, že bude i nadále dělat vše pro společnou věc. „Dáme do toho všechno a já osobně budu pokračovat v práci tak, jak jsem to dělal od chvíle, kdy jsem sem přišel,“ řekl.

„Chci vyhrávat zápasy a chci vyhrát Evropskou ligu, takže pokud ji chceme vyhrát, musíme vyhrát tento zápas,“ má jasno útočník. A jaké jsou jeho dlouhodobé cíle na stadionu Camp Nou? „Vyhrát zde ligu a Ligu mistrů,“ vysvětlil odvážný plán, ke kterému by podle něj měl pomoci ideálně i příchod norského zabijáka s Borussie Dortmund Erlinga Haalanda.

Právě Aubameyang totiž v německém klubu strávil pět let a se svými bývalými spoluhráči z Westfalenstadionu je prý i nadále v kontaktu. „Pořád tam mám přátele a říkají mi, že je to hráč (Haaland, poz. red.), který chce vyhrávat, který chce hodně soutěžit. Myslím si, že je výborné, že ve svém věku dává tolik gólů. Je to neuvěřitelné. Je jeden z nejlepších,“ poznamenal na adresu jednadvacetiletého fotbalisty.

„Pokud přijde, budeme spolu soutěžit. Konkurence je dobrá. A ještě větší je v Barce, která potřebuje ty nejlepší na světě,“ věří útočník v letní posilu.

Zdroj: Goal.com

Exboleslavský Fabián prohrál za večer 300 tisíc v ruletě. V klubech se neřeší psychika hráčů, říká