Zlín bez kapitána? Kanonýr Poznar se chystá za Látalem do Polska

Zlín bez kapitána? Kanonýr Poznar se chystá za Látalem do Polska

Na jaře Poznar zatím nenastoupil, přesto je stále společně s mladým Tkáčem se šesti góly nejlepším střelcem Ševců. V letošní sezóně nicméně tento titul zlínský hrot zřejmě nezíská. Další góly asi nepřidá, dokončuje se totiž jeho transfer do polské Termalici.

Za Radoslavem Látalem do posledního týmu polské Ekstraklasy má podle informací deníku Sport mířit zlínský fotbalový útočník Tomáš Poznar. Hrot na kterém je ofenzíva žlutomodrých dlouhodobě postavena, by měl Termalici pomoci zachránit se v nejvyšší polské soutěži, když v tuto chvíli tým na nesestupové pozice ztrácí šest bodů. Poznarovi ve Zlíně končí v létě smlouva, Zlín je ochoten jej do Polska pustit, s Poláky mají diskutovat odstupné.

“Řeší se to. Ve středu bych měl vědět víc,” citoval Poznara Sport. Podle manažera zlínského týmu Grygery se jednání o novém kontraktu se zlínskou stálicí, pro kterou by se jednalo o první zahraniční angažmá v kariéře (v Česku působil v Plzni a v Ostravě), ani nerozběhlo. S tím že Zlín výši nabídky z Polska nemůže konkurovat. V Termalici by se vysoký hrot vedle trenérského dua Radoslav Látal - Radim Kučera potkal i s triem krajanů na hřišti. Dres Termalice oblékají Matěj Hybš, Michal Bezpalec a Michal Hubínek.

Zlín by se v případě Poznarova odchodu ocitl v jistém personálním nedostatku co se týká obsazení hrotového útočníka. Klub nicméně podle Sportu má být - i vzhledem ke včerejšímu konci přestupového období v Česku (v Polsku je okno otevřeno ještě týden) - smířen s tím, že jaro na hrotu dohraje dosavadní záskok a totiž univerzál Antonín Fantiš. K dispozici má Jan Jelínek ještě Štepána Chwaszcze, v útoku by se též mohli eventuálně objevit Vukadin Vukadinovič nebo Lamin Jawo.

zdroj: Deník Sport