Zlatý chlapec Felix do Arsenalu? Atletico bude chtít získat nazpět co nejvíc ze 120 milionů!

Zlatý chlapec Felix do Arsenalu? Atletico bude chtít získat nazpět co nejvíc ze 120 milionů!

Stále je to jeden z nejzářivějších talentů své generce. Portugalský ofenzivní hráč Joao Felix zářil v Benfice a vysloužil si přezdívku Menino de Ouro. Zlatý chlapec. Měl nahradit Ronalda. Pro Atletico Madrid, který dvou a půl rokem vyhrálo dostihy o jeho podpis se to ukázalo jako mylné prognózy.  

O Joaa Felixe má zájem Arsenal. Tuto zprávu vypustil do světa anglický deník Daily Mail s odvoláním na španělskou webovou stránku El Chiringuito. Mikel Arteta dává dohromady soubor velice talentovaných mladíků v čele se Sakou, Odergaardem nebo Smith Rowem a Joao Felix jako v tuto chvíli “nenaplněná naděje” mu má do této sestavy zapadat. Problémem by podle Daily Mailu mohly být požadavky Atletica, které bude chtít získat nazpět co nejvíc ze své investice ve výši 120 milionů eur.

Odergaard se vyplatil, podařilo se nám jej oživit, pojďme to zkusit s dalším padlým supertalentem z Madridu. Tak nějak podle všeho uvažují na londýnském Emirates, když začínají sondovat možnost, jak ze španělského hlavního města přivést do toho anglického další “dětskou” superstar. Felix pod Diegem Simeonem nehraje pravidelně, mnohem častěji dostává přiležitost jako zkušený Luis Suarez, tak argentinská kometa Angel Correa, přičemž Atletico má ještě v kádru navrátilce z Barcelony Griezmanna. Problémem tak podle všeho eventuálně budou jen finanční požadavky Atletica.

To by si zřejmě představovalo, že dokáže z prodejní sumy pokrýt co největší část z přestupové megasumy 120 milionů eur, které do Benficy za Joaa mělo poslat. Arsenal přitom funguje spíš spořivě a kromě megatransferu Pepeho jeden a půl roku nazpět, který vyšel na 70 milionů liber a který - minimálně z dnešní perspektivy - úplně nevyšel často transfery v těchto finančních regionech nerealizuje. Na druhou stranu, dle posledních informací má mít Mikel Arteta v létě k dispozici na nákupy až 180 milionů liber. Vyzkouší si tak Menino de Ouro Premier League?

zdroj: Daily Mail