V Evropské lize máme velké plány. S Rangers to bude zápas ve smyslu vyhraj nebo padni, ví kapitán Dortmundu Reus

V Evropské lize máme velké plány. S Rangers to bude zápas ve smyslu vyhraj nebo padni, ví kapitán Dortmundu Reus

Kapitán Borussie Dortmund Marco Reus se nechal slyšet, že jeho tým je připraven v odvet ve Skotsku s Glasgow Rangers udělat cokoliv. Před týdnem Dortmund se skotským celkem prohrál doma v Signal Iduna 4:2.

Vestfálský klub se bude muset obejít bez zraněného norského zabijáka Erlinga Haalanda. V posledním bundesligovém kole ale Dortmund ukázal své schopnosti před brankou i bez svého nejlepšího střelce při suverénní výhře 6:0 nad Borussií Mönchengladbach.

A právě kapitán Dortmundu skóroval hned dvakrát a na tři další ze šesti branek asistoval. A dvaatřicetiletý kapitán německého klubu nyní doufá, že se svými spoluhráči potvrdí dobrý výsledek i dnes proti skotskému mistrovi. „V Bundeslize jsme vstřelili hodně gólů. Vítězství v Gladbachu nás posunulo, ale teď musíme jít ještě o krok dále a potvrdit to,“ řekl Reus na tiskové předzápasové konferenci.

„Nemusíme se motivovat. Víme, co je v sázce. Je to zápas typu udělej nebo zemři. A my máme velké plány. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom ve čtvrtek slavili,“ naznačil kapitán žlutočerných fotbalistů odhodlání. A Dortmundu nyní jistě vyhovuje i zrušené pravidlo o gólech pro hosty. Vestfálskému celku nyní stačí jakékoliv dvougólové vítězství, které bude stačit k prodloužení a případně penaltám, nebo jakákoli výhra o tři góly.

Reus očekává mrazivé přijetí pro Dortmund na stadionu Ibrox, ale jakékoli nepřátelství na velké scéně pouze dodá německému reprezentantovi další motivaci.

„Čeká nás žhavá atmosféra. Ale to je něco velmi pěkného a může to být velmi motivující. To pro nás nebude problém,“ ví Reus dopředu, že přijetí dortmundských fotbalistů na stadionu Ibrox nebude nijak příjemné.

 

Zdroj: Bundesliga.com

 

Hoftych si již sestavil realizační tým a ujal se Mladé Boleslavi