Dynamo se zachránilo, podpis na hostování van Burena není podle disciplinárky falešný

Dynamo se zachránilo, podpis na hostování van Burena není podle disciplinárky falešný

Na posledním místě, s osmi body a dvanáctibodovou ztrátou na nebarážové příčky, by se naráz ocitlo Dynamo České Budějovice, kdyby přišlo o body, které mu pomohl vybojovat holandský host ze Slavie Mick van Buren.  

Velký kámen úlevy se musel odvalit z hrudi českobudějovického fotbalu, když disciplinární komise LFA po důkladné analýze neshledala důvod k zahájení disciplinárního řízení s klubem ve věci eventuálně falešného podpisu na smlouvě o hostování útočníka Micka van Burena ze Slavie právě v Českých Budějovicích. Dynamu tak nehrozí vyšetřování s hrozbou významného odpočtu bodů.

Celá kauza vznikla v rámci zemětřesení na jihu Čech, když v minulých týdnech smlouvu s klubem ukončila řada vysoce postavených funkcionářů včetně sportovního ředitele klubu, bývalé hráčské ikony, Tomaše Sivoka. Jeho odchod majitel Dynama Vladimír Koubek odůvodnil zásadními manažerskými pochybeními, přičemž největším mělo být právě zaregistrování hráčské smlouvy Micka van Burena bez jeho (Koubkova) validního podpisu. Sivok se proti těmto nařčením okamžitě ohradil. A hrálo se podle všeho o to, kdo eventuálně ponese náklady na hráčův plat.

V rámci další kapitoly si pak podle všeho Vladimír Koubek uvědomil možné konsekvence plynoucí z jeho “falešného” podpisu a jeho Dynamo celou kauzu označilo za omyl.  "SK Slavia Praha a SK Dynamo si navzájem potvrdily platnost smlouvy Micka van Burena o hostování v Dynamu. Všechny závazky z této smlouvy, včetně finančních, jsou řádným způsobem plněny," citoval vyjádření klubu web Sport.cz. Ke stejnému verdiktu pak dospěla i disciplinárka. "V rámci předběžného šetření jsme se zabývali údajnou nepravostí podpisu, jenž se měl objevit na dohodě o hostování Micka van Burena ze Slavie v Českých Budějovicích. Vyžádali jsme si vyjádření obou klubů a FAČR a po důkladné analýze neshledali důvod k zahájení disciplinárního řízení," napsala disciplinárka v komuniké.

zdroj: Sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.