Koho může potkat Slavia v osmifinále Konferenční ligy? V losovacím osudí jsou pro ni nachystáni AS Řím, Basilej nebo opět Feyenoord

Koho může potkat Slavia v osmifinále Konferenční ligy? V losovacím osudí jsou pro ni nachystáni AS Řím, Basilej nebo opět Feyenoord

Čtvrtfinále Konferenční ligy není daleko. Žádný neporazitelný strašák se pro Slavii, která bude nenasazená, v osmifinále neskrývá. Los dalšího kola evropských fotbalových soutěží proběhne v pátek po poledni. 

Z osmi soupeřů si bude pro osmifinále playoff Konferenční ligy po postupu přes turecké Fenerbahce vybírat pražská Slavia. Svěřenci Jindřicha Trpišovského už nyní vědí, že budou nenasazení a že první zápas odehrají 10. března doma. Jedinou neznámou tak zůstává, kterého soupeře jim los ve švýcarské Ženevě přisoudí. V osudí s potenciálními soupeři Slavie budou míčky se jmény AS Řím, AZ Alkmaar, Basilej, FC Kodaň, Gent, Feyenoord Rotterdam, LASK Linec a Stade Rennes.

Ani jeden ze soupeřů nevypadá pro Slavii nehratelně a sešívaní tak mohou pomýšlet minimálně na zopakovaní pohárového čtvrtfinále, kam se v minulé sezóně (v Evropské lize) probojovala aby vypadla s Arsenalem a o dva roky dřív ve stejné fázi soutěže vypadla s Chelsea. Ukazatelem konkurenceschopnosti Slavie je například fakt, že její klubový koeficient počítaný z výsledků v evropských soutěžích za posledních pět let, je z potenciálních soupeřů na tom lépe pouze AS Řím a FC Kodaň.   

Kormidelník sešívaných Jindřich Trpišovský by si vybral právě toho papírově nejtěžšího soupeře. “Přál bych si AS Řím. V televizi mi říkali, že můžeme mít Feyenoord. Ten určitě nechceme, v dobrém slova smyslu pro ně, byl to strašně těžký soupeř. AS Řím bychom si přáli všichni, je asi jasné, proč. Kvůli trenérovi, přes hráče i po samotné město. Chtěli bychom zase hrát s velkým týmem, aby na něj mohli přijít lidé, pro všechny by to bylo skvělé,“ prohlásil v pozápasovém rozhovoru pro web slavia.cz populární “Trpišák.”

zdroj: iDnes