Největším problémem jsou chybějící zkušenosti, mladí je potřebují nasbírat, míní po vypadnutí z poháru Vrba

Největším problémem jsou chybějící zkušenosti, mladí je potřebují nasbírat, míní po vypadnutí z poháru Vrba

Jeli do Bělehradu s tím, že se po domácím neúspěchu a jednogólové prohře Partizanu postup do dalšího kola Konferenční ligy ještě zkomplikovat. Adam Karabec tvrdil, že otočit výsledek je možné. Naděje pro svěřence Pavla Vrby z velké části zhasla už po sedmi minutách, po druhém inkasovaném gólu ve 24. minutě se pak postup přesunul do říše snů.   

První gól Sparty až pět minut před koncem za rozhodnutého stavu nebyl paradoxně tím největším problémem v prohře Sparty proti Partizanu. Tím zřejmě byla zoufalá defenzíva a obecně hra v prvním poločase. To ostatně po zápase potvrzoval i lodivod Letenských Pavel Vrba, “Samozřejmě, že první poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý. Oba góly jsme si dali sami. Aut jsme rozehráli špatně a dostaneme z toho gól. Rohový kop neměl být a my jsme z něj dostali gól. Zápas je pak hodně ovlivněný. Je škoda, že jsme kontaktní gól nedali dřív. Mohli jsme zápas v závěru zdramatizovat. Hráli jsme hlavně v prvním poločase velice komplikovaně. Soupeř nás potrestal a tím bylo utkání rozhodnuté,” hlásil po zápase v rozhovoru pro web Sparty kouč.

A jako hlavní příčinu neúspěchu svých svěřenců na mezinárodním poli, když Sparta z dvanácti zápasů v Evropě hned osm prohrála, označil nezkušenost. “Možná jsou to právě ty zkušenosti, které mladí hráč potřebují nasbírat.  Na Spartě jsme dostali gól z brejkové situace. Tady jsme dostali gól po autu, který byl náš, my ztratíme míč a dostaneme gól. Další gól z rohu, který jsme si udělali sami. Takové zápasy v takovém tempu a kvalitou, která jen v evropských pohárech, hráči musí absolvovat. Jinak budou mít v dalších zápasech problém. Čím víc zápasů, tím víc zkušenosti. Pokud se hráči udrží, tak by to mohlo být do budoucna hodně zajímavé,” věří Vrba

Který ani přes vypadnutí z Konferenční ligy a nepříliš dobrou formu, když ani v domácí lize není Sparta přesvědčivá, nevěří, že jeho týmu chybí posily. “ Od doby, kdy jsem přišel, jsme přivedli pět nových hráčů. Ty jsme zabudovali do mužstva. Zabudováváme i hráče z akademie. Chceme jít touto cestou, která je podle mě správná. Tito hráči musí sbírat zkušenosti a každý takový zápas je pro ně dobrý. Jsou to kroky, které se Spartě do budoucna vrátí, pokud ty top hráči neodejdou do dalších soutěží. O některé hráče je zájem. Uvidíme, jak se kádr udrží. Cesta odchovanců a hráčů z české ligy a plus nějaký zahraniční hráč je správná. Ne se vrhat do přestupního chaosu, kdy se každou sezonu mění devět hráčů. Já jsem spíš pro stabilitu a trpělivost,” tvrdí trenér Sparty a slibuje, že příští rok by takto budovaný tým měl dojít  evropských soutěžích dál.

zdroj: sparta.cz