Ostravský Baník loupil v Ďolíčku, Plzeň doma deklasovala Pardubice, Slavia přejela Hradec. Sparta přetlačila Zlín

Třiadvacáté kolo české nejvyšší soutěže odstartovalo v sobotu svými čtyřmi zápasy a k vidění toho bylo opravdu hodně. Baník Ostrava si veze tři body z Ďolíčku, zatímco Slovácko se v samotném závěru zmohlo na obrat proti Mladé Boleslavi. Severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem nakonec skončilo smírně.

Bohemians - Ostrava

Klokani opět potvrzovali, že v Ďolíčku nedávají body bez boje. Po bezbrankové první půli se ale přeci jen hosté dostali ke slovu, když skóre otevřel v 75. minutě Kuzmanovič. Další komplikace pro domácí nastala o pět minut později, kdy spatřil Petr Hronek druhou žlutou kartu po zákroku na Kaloče a předčasně zamířil do sprch. Baník početní výhody využil a Almási upravil na konečných 2:0.

Liberec - Jablonec

Severočeské derby mezi Libercem a Jabloncem nabídlo pod Ještědem tradiční zápas plný emocí a touhy uspět. První branky se ale diváci dočkali až po změně stran, kdy se prosadil Rabušic z pokutového kopu. Na jeho trefu dokázal v 77. minutě zareagovat Černák, který tak rozhodl o dělbě bodů za remízu 1:1.

Slovácko - Mladá Boleslav

Slovácko potřebovalo prolomit jarní střeleckou mizérii, zatímco Mladá Boleslav vstupovala do zápasu s novým koučem. Středočeský klub se dostal do vedení již v 18. minutě zásluhou Douděry, ale odpověď přišla po změně stran. V 61. minutě nejprve srovnal Jurečka, který v nastaveném čase pak obrat také dokonal proměněnou penaltou.

Plzeň - Pardubice

Plzeň přivítala na své půdě Pardubice a bylo jasné, že domácí budou chtít získat tři body, aby udrželi krok s čelem tabulky. Viktoria dostala od hostů velký dárek, když se již po dvaceti minutách poroučel ze hřiště Čihák s červenou kartou. V první půli toho dokázali využít Hejda a Kopic, po změně stran pak i Havel a Chorý.

Olomouc - Teplice

Jarní šňůru tří výher přijela na Hanou hájit jarní kometa z Teplic, domácí Hanáci ale muže Jiřího Jarošíka rychle vyvedli z představ o výjimečné formě. Tedy nikoliv výsledkově, branku Olomouc nevstřelila, ale devadesát minut se jednoznačně odehrálo pod její taktovkou, když Teplicíím nedovolili jedinkrát vystřelit na Macíka, zatímco sami si vytvořili několik solidních střeleckých pozic.

Karviná - České Budějovice

Oba týmy chtěly viditelně vyhrát, Karviná to vzhledem ke svému zoufalému postavení v tabulce intenzivně potřebovala, ani jednomu se však vstřelit rozhodující branku nepodařilo a rozcházejí se tak smírně. Karviná přitom dvakrát vedla, druhý gól, jímž Zorvan rychle odpověděl na srovnání ze strany Škody dlouho vypadal, že bude vítězný, nakonec ale Králík dokázal srovnat i podruhé.

Hradec Králové - Slavia

Zápas byl v podstatě rozhodnutý po první čtvrthodině. Slavia se trefila během tohoto časového úseku dvakrát a uvolnění z příznivě se vyvíjejícího se zápasu se projevilo na hře, která ze strany Slavie byla velmi uvolněná a kreativní. Hradec si tak do poločasové šatny odnesl čtyři obdržené góly. Po návrtau na hřiště už tempo opadlo a Slavie si pohlídala v klidu návrat na ligové čelo.

Sparta - Zlín

Na vysoké výhry svých dvou konkurentů  boji o titul nakonec dokázala zareagovat i Sparta. Sice ne až tak dominantním výsledkem či výkonem, ale třemi body ano. Sparta měla minimálně co se týká držení balónu celý zápas se Zlínem navrch, v poslední třetině hřiště se nicméně začala prosazovat až v druhém poločase. Zlín setnul Čvančara, v závěru výsledek potvrdil Pešek.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Branky: 61. a 90.+6 z pen. Jurečka - 17. Douděra. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Mikeska - Štěrba (video). ŽK: Hofmann - Rolinek, Suchý, Šimek. Diváci: 3791 (omezený počet).
Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec (18. Jurečka), Kalabiška (56. Vecheta) - Daníček, Ljovin - Petržela (77. Divíšek), Sadílek, Holzer (77.Sašinka) - Cicilia. Trenér: Svědík.
M. Boleslav: Šeda - Sladký, Šimek, Suchý, Preisler - Douděra, Hlavatý (70. Dancák), Smrž (82. Mužík), Rolinek (63. Skalák) - Ladra, Ewerton (70. Horský). Trenér: Hoftych.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 75. Kuzmanovič, 83. Almási. Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Melichar - Hrubeš (video). ŽK: Hronek, Bačkovský, Köstl (všichni Bohemians). ČK: 80. Hronek. Diváci: 2346 (omezený počet).
Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál (90. Hašek), Petrák, Květ (90. Jindřišek), Bartek (55. Beran) - Hronek, Vaníček (81. Koubek) - Puškáč (81. Ugwu). Trenér: Klusáček.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Koncevoj (57. Buchta), Boula (66. Janošek), Kuzmanovič, Kaloč, Falta (90.+1 Jaroň) - Klíma (57. Almási). Trenér: Galásek.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 54. Rabušic z pen. - 77. Černák. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vodrážka - Franěk (video). ŽK: Rabušic, Koscelník, Purzitidis - Malínský. Diváci: 3489 (omezený počet).
Liberec: Knobloch - Koscelník, Plechatý, Purzitidis, Mikula - Tiéhi, Gebre Selassie - Tupta (73. Alijagič), Frýdek (65. Stoch), Matoušek (90.+4 Mészáros) - Rabušic (73. Fukala). Trenér: Kozel.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený - Hübschman - Malínský (63. Černák), Považanec (63. Kadlec), Houska (85. Štěpánek), Pilař (90.+4 Nykrín) - Silný (85. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 4:0 (2:0)
Branky: 34. Hejda, 44. Kopic, 49. Havel, 90.+1 Chorý. Rozhodčí: Krejsa - Nádvorník, Arnošt - Julínek (video). ŽK: Čihák, Kostka (oba Padrubice). ČK: 20. Čihák. Diváci: 6184 (omezený počet).
Plzeň: Staněk (61. Tvrdoň) - Holík, Kaša, Hejda, Havel - Bucha (58. Trusa), Kalvach - Kopic (59. Čermák), Sýkora (76. Šulc), Mosquera - Beauguel (76. Chorý). Trenér: Bílek.
Pardubice: Letáček - Kostka (72. Čelůstka), Čihák, Toml, Cadu - Tischler - Lupač (69. Huf), Vacek (83. Patrák), Solil, Rezek (46. Akosah-Bempah) - Černý (46. Rajan). Trenér: Novotný.

Sigma Olomouc - Teplice 0:0
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Breite, Greššák (64. Růsek), Daněk, Navrátil (80. Zifčák) – Chytil, P. González. Trenér: Jílek
FK Teplice: Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek – D. Boljevič (46. Jukl), Mareček, Hyčka, Trubač (90+4. Prošek) – Fortelný (90. Knapík) – Žák (86. Ledecký), Sejk (46. Shejbal). Trenér: Jarošík

Karviná - České Budějovice 2:2 (1:0)
Branky: 44. Bartošák, 50. Zorvan - 49. Škoda, 80. Králík
MFK Karviná: Bajza – Látal, P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye (85. Qose), Túlio – Zorvan, Papadopulos (C) (72. Svoboda), Bartošák (85. Siňavskij) – Durosinmi (85. Lukáš Holík). Trenér: Páník
SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), P. Novák (75. Hais) – Hora, M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Skovajsa (63. Mršić) – Mihálik (85. Konda). Trenér: Horejš