Belaid se vrací do českého fotbalu! Podepsal smlouvu v Jihlavě a bude hrát F:NL

Belaid se vrací do českého fotbalu! Podepsal smlouvu v Jihlavě a bude hrát F:NL

Velký comeback ve směru střední Evropa hlásí někdejší opora Slavie Tijani Belaid. Čtyřiatřicetiletý fotbalista,  který v kariéře získal dva tituly se sešívanými v éře Karla Jarolíma se obřím okruhem prakticky přes celý svět vrací do českého fotbalu v dresu Vysočiny Jihlava.  

Je to neskutečně dlouhý seznam. Poté co odchovanec Paris FC se zkušenostmi z mládežnické akademie Interu Milán opustil na začátku roku 2011 Slavii, zahrál si v těchto klubech. Hull. APOEL Nikosia. Union Berlín, Moreirense. Lokomotiv Plovdiv. Club Africain. CS Sfaxien. PAE Veria. Sriwijaya. Cub Africain.- Borneo. El Muharraq. Erbil. Alay Osh. Rejiche. A nyní do svého fotbalového životopisu, po zápasech v Indonesii, Tunisku , Egyptě nebo Bahrajn přidá Vysočinu Jihlava.   

“Je velmi přívětivé získat hráče, který prošel spousty klubů a nasbíral mnoho zkušeností, které teď může předávat především našim mladším hráčům v kádru," komentoval přestup na webu Vysočiny sportovní ředitel klubu Lukáš Vaculík. "Českým fanouškům se nejvíce do paměti zapsal v dresu Slavie Praha, kde odehrál 64 zápasů a v nich vstřelil 15 branek. Za národní tým Tuniska odehrál 19 mezistátních zápasů a připsal si 3 góly. Věříme, že se mu bude v našem týmu dařit," dodal Vaculík.

Podle iDnes byl hlavním faktorem návratu Belaida do Čech zájem kouče Vysočiny Jana Kameníka, který osobně s Belaidem komunikoval a přesvědčil jej, aby přijel na zkoušku. V té uspěl a nyní tak má s Jihlavou smlouvu (klub neoznámil délku jejího trvání) a může nastoupit do druhé nejvyšší české soutěže.

zdroj: fkjihlava.cz/iDnes