Carabao Cup bere po penaltách Liverpool, za Chelsea selhal Kepa

Po třech neuznaných gólech ve 120 minutách nakonec remíza 0:0. Po 21 proměněných nakonec rozhodla ta 22. Kopala ji Chelsea.

Ten taktický záměr se kouči Chelsea Thomasi Tuchelovi nevydařil. Minutu před koncem prodloužení stáhl ze hry Edouarda Mendyho a poslal do brány svého týmu Kepu Arrizabalagu. S výhledem na penaltový rozstřel. Kepa měl být v lapání pokutových kopů lepší než Mendy. Tento tah se nicméně nevydařil. Španěl nejenže nechytl ani jedinou z 11 penalt kompletního týmu Liverpoolu, navíc sám neproměnil svůj pokutový kop a nasměroval tak Carabao Cup na sever Anglie.

Zápas samotný začal pod taktovkou Chelsea, když Kelleher polapil šanci Pulisice a Liverpool v prvních minutách jakoby se hledal. Postupem času nicméně svěřenci Jürgena Kloppa našli svůj rytmus a musel se otáčet i Mendy, který se před poločasem vyznamenal proti šancím Keity a Maného. Druhý poločas začal stejně jako ten první, Chelsea měla navrch, ale nedokázala svou převahu využít. Nejprve se Pulisic nedostal k zakončení po přihrávce Kaie Havertze a jen o chvíli později se do gólové šance dostal Mason Mount, ani jeho střela ale gólem neskončila. Poté konečně Liverpool poprvé rozvlnil síť za Mendym, když míč do brány doklepl Matip, radost mu vzal ale VAR, který odhalil ofsajd v zárodku akce.

Podobně rozhodčí rozhodl i o "gólových" zakončeních Lukaka a Havertze v prodloužení, kde intenzita zápasu poněkud poklesla. A zápas tak dospěl k penaltám. Kde si pomyslný kalich hořkosti vypil Arrizabalaga. Kelleher na straně Liverpoolu byl sice v chytání penalt stejně (ne)úspěšný, na rozdíl od Kepy nicméně svou penaltu dokázal vtěsnat mezi tři tyče. A mohl tak oslavovat pohár!