Rozhodnuto! Leeds bude v Premier League po odchodu Bielsy zachraňovat Marsch

Rozhodnuto! Leeds bude v Premier League po odchodu Bielsy zachraňovat Marsch

Novým trenérem Leedsu United byl jmenován bývalý kouč RB Lipsko Jesse Marsch. Osmačtyřicetiletý trenér podepsal na Elland Road smlouvu na tři roky a jeho prvním úkolem bude Leeds zachránit v Premier League, když ten je po odchodu Marcela Bielsy pouhé dva body nad sestupem na 16. místě tabulky.   

Kapitola kultovního kouče jihoameričana Bielsy skončila, nastupuje Američan Marsch.  "Jesseho jsme si vytipovali již před několika lety během jeho působení v Red Bullu Salzburg a věříme, že jeho filozofie a styl fotbalu se shoduje s filozofií klubu a bude hráčům velmi vyhovovat,” prohlásil pro BBC prezident klubu Victor Orta s tím, že rozloučit se s Bielsou bylo vzhledem k jeho statusu v dějinách Leedsu (právě Argentinec vrátil předloni Leeds do nejvyšší soutěže) velmi obtížné. Nyní podle Orta začíná pro Pávy, jak se někdy Leedsu přezdívá, nová epocha.

"Je to něco, z čeho jsem opravdu nadšený," reagoval na podpis smlouvy ve střední Anglii Marsch. "Vím, jak velkým klubem Leeds je, znám bývalé hráče, kteří zde hráli, a mnoho let jsem tento klub zpovzdálí sledoval a jsem opravdu poctěn a nadšen, že tu mohu být." A dodal , že to jak Bielsa pomohl přebudovat Leeds United v tým Premier League, považuje za naprosto  úžasné.

Bielsův nesmiřitelný styl postavený na celoplošném pressingu a maximální ofenzívě byl v loňské nováčkovské sezóně velmi obdivován a jména jako Kalvin Phillips, Patrick Bamford nebo Raphinha se skloňovala ve spojitosti s největšími anglickými kluby. V letošní sezóně po solidním začátku nicméně Leeds začal i díky zranění několika hráčů základní rotace tápat na obě nohy a právě Bielsova neochota ustoupit z vyznávaného stylu hry jej podle expertů stála místo, když během posledních dvou zápasů Bielsy Leeds dostal šest gólů na Liverpoolu a následně čtyřku doma od Tottenhamu.

zdroj: BBC