Český talent Ostrák míří z Kolína za Atlantik. Bude hrát za St. Louis City americkou MLS

Český talent Ostrák míří z Kolína za Atlantik. Bude hrát za St. Louis City americkou MLS

Dvaadvacetiletý hráč, člen posledního turnusu  reprezentace do 21 let, nebyl  po dohodě o ukončení kontraktu s 1. FC Köln bez angažmá dlouho. V příští sezóně bude hrát za St. Louis City, nový tým vstupující do americké MLS.  

V Kolíně si v bundeslize v této sezóně připsal v rámci čtyř zápasů 20 minut herního času, během kterých zaznamenal jednu asistenci. Trenér Kolína si jej chválil, na větší průnik do sestavy to zatím nicméně podle všeho nebylo. A  i když podle Transfermarkt se měl snažit Kolín o prodloužení smlouvy, odchovanec frýdecko-místeckého fotbalu, který v minulé sezóně hostoval v Karviné, se rozhodl zkusit štěstí za “velkou louži.” A podepsal od příští sezóny čtyřletý kontrakt s novým týmem MLS, St. Louis City. 

“Je to kreativní hráč s fantastickými technickými dovednostmi, ale především zná náš herní styl. Jeho schopnost vytvářet šance a pracovitost zvýší dynamiku mužstva a bude významnou silou v ofenzivě. Jsme nadšeni, že posílil St. Louis City. Fanoušci si zamilují jeho přístup a vítěznou mentalitu,“ pochvaluje si jeden z prvních podpisů  (celkově druhý po Selmiru Pidrovi z FK Sarajevo)  svého klubu  sportovní ředitel St. Louis City Lutz Pfannenstiel, který.se k přestupu vyjádřil na webových stránkách týmu a kterého citovala ČTK. 

Podobně vidí možnosti a schopnosti českého ofenzivního univerzála i jeho budoucí šéf z lavičky St. Louis. “Navzdory svému mládí už má Tomáš Ostrák mnoho zkušeností. Těšíme se, že mu pomůžeme naplnit jeho potenciál,“ hlásí kouč Bradley Carnell.

zdroj: ČTK