Pád Sberbank zasáhl i Dynamo. Majitel budějovického fotbalu ale ujišťuje, že problémy nebudou

Pád Sberbank zasáhl i Dynamo. Majitel budějovického fotbalu ale ujišťuje, že problémy nebudou

Že rozhodnutí otevřít si bankovní účet u finančního domu s ruskou matkou nebylo nejprozíravější zjišťují jak běžní střadatelé, tak třeba kraj Vysočina, který by podle zpráv měl mít ve Sberbank celkem až čtyři miliardy korun. Problémy zasáhly i fotbalisty Českých Budějovic.  

Všechno bude v pořádku, vydržte pár dní. Toto byla zpráva kterou směrem do kabiny vyslal majitel fotbalového klubu Dynamo České Budějovice Vladimír Koubek. Po trablech na konci února, kdy klub odvolal sportovního ředitele Tomáše Sivoka a následně se řešil “falešný” podpis na smlouvě Micka van Burena řeší další problém. Tentokrát je v tom ale “do jisté míry” nevinně. Potíže jsou se zablokovanými prostředky uložených na účtech ve Sberbank, na kterou  v posledních dnech dopadly sankce spojené s ruským angažmá na Ukrajině.

Deník Sport přinesl zprávu, podle které by Dynamo České Budějovice mohlo mít problémy dostát svým závazkům vůči hráčům, vedení klubu toto ale kategoricky odmítá. “Ohrazujeme se proti podobným spekulacím, zaměřeným proti našemu klubu,“ prohlásil pro Deník hlavní akcionář Dynama Vladimír Koubek. Podle něj jsou potíže s platbou jen technického charakteru a v následujících dnech by mělo být všechno uhrazeno. ”Únor je kratší měsíc, ve čtvrtek veškeré platby odejdou a v pátek nejpozději je hráči budou mít na účtech,“ ubezpečuje kabinu i jihočeskou fotbalovou veřejnost skrze Deník Koubek.

zdroj: Deník/Deník Sport