Návrat Wernera do Bundesligy? Jeho jméno na jednom seznamu figuruje, ale má to své „ale“

Návrat Wernera do Bundesligy? Jeho jméno na jednom seznamu figuruje, ale má to své „ale“

Německému útočníkovi Timu Wernerovi na Stamford Bridge zatím pšenka nevykvetla. A spekuluje se, že to ani nestihne, jelikož se bývalá hvězda RB Lipsko bude v létě stěhovat o destinaci dál. Zájemci už se rýsují.

 

Borussia Dortmund podle Sky zvažuje podpis smlouvy s útočníkem Timo Wernerem. Žádná konkrétní jednání podle sky.de zatím neproběhla, Werner nicméně odpovídá tomu, co Borussia s výhledem na předpokládanou ztrátu Haalanda poptává: rychlost a střeleckou produktivitu. Tu v bundeslize.  Ve 222 zápasech za VfB Stuttgart a RB Lipsko skóroval 91krát a připravil 42 gólů. V Premier League oproti toma za Chelsea FC zatím vstřelil jen sedm gólů.

Jednou z překážek nicméně mohou být peníze. Werner přestoupil do Anglie v létě 2020 za více než 50 milionů eur. A vydělává zde téměř 16 milionů eur ročně. V Dortmundu by se musel uskromnit - Marco Reus je nejlépe placeným hráčem klubu a jeho příjem je o čtyři miliony nižší než současný Wernerův. Zároveň podle Sky není Chelsea s německým reprezentantem nespokojená a na přestup netlačí, měla by nicméně být ochotna jednat o eventuálním přestupu. 

Bode to mezi Wernerem a Dortmundem opravdu horké? To by mohlo záležet především na Karimu Adeyemim. Dortmund s hvězdou RB Salzburg má předběžnou dohodu na smlouvě, nicméně Rakušané chtějí za německý supertalent hodně peněz, nemluvě o tom, že ve hře má být i konkurenční Bayern. A pokud se Dortmundu nepodaří stlačit Salzburgem poptávanou cenou ve výši 40 milionů minimálně o desítku níž, mohl by nastat Wernerův čas. Vymění Werner Stamford Bridge za Signal Iduna Park?

Zdroj: sport.sky.de

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.