Že by se na Letné největšího rivala nijak neobávali? Respekt ke Slavii mám obrovský, říká kouč Sparty

Že by se na Letné největšího rivala nijak neobávali? Respekt ke Slavii mám obrovský, říká kouč Sparty
OBSAHUJE OHLASY

Slavia se po domácích prohrách s Karvinou a Spartou zvedla a aktuálně táhne šňůru pěti výher za sebou, s tím, že zatím naposledy pěti góly rozebrala Hradec Králové.

Ve Fortuna:lize proti letenskému "S" proto bude 6. března v Edenu opět favoritem. Tím spíš, že hosté budou mít v nohách 120 pohárových minut s Jabloncem.

Jak složité se bude připravit na takový ligový šlágr podle Pavla Vrby? "To je trochu problém. Pro nás je ale výhoda, že jsme měli o den víc než mezi pohárem a ligou. Tři dny a zápas není takový problém jako dva dny a zápas. Hráči teď mají regeneraci, pitný režim a večeři. Důležité je, abychom se dali co nejvíc do kupy. Ve čtvrtek budou mít volnější den. V pátek už se budeme zase soustředit na to, co nás čeká," avizoval šéf Hložka, Dočkala a spol.

"Někde jsem četl, že se derby nijak neobáváme. Slavii hodně respektujeme. Je to tým, který je hodně úspěšný, prokazuje to i v pohárových zápasech. Určitě tam ale nepojedeme s tím, že bychom to vzdali. Uděláme všechno pro to, abychom uhráli dobrý výsledek. To na vysvětlenou. Respekt ke Slavii mám obrovský. Kdybychom se ale báli takových zápasů, nemusíme soutěž hrát," doplnil na webu sparta.cz čerstvý finalista MOL Cupu.

Co říká tomu, že bude víkendový tahák ve Vršovicích pískat polský sudí? "Že bude pískat mezinárodní sudí, to se při velkých zápasech stává. Není to poprvé. Je to úplně normální. Zažil jsem to v Plzni, když jsme hráli se Spartou. To tehdy pískal španělský rozhodčí. Já se tomu nebráním. Pro všechny je to dobře, že bude nezávislý sudí. Doufám, že všichni jsou nezávislí. Nemám s tím problém," uzavřel na sparta.cz exreprezentační kormidelník, jenž už vládne sparťanskému prostředí třináct měsíců.

První liga naším cílem není, ale rozhodně bychom to zvážili, hlásí před startem jara v Líšni

Zdroj: sparta.cz