Končit určitě nechci, nemám důvod. Jsem ve Zlíně spokojený, umím si představit, že bych zůstal, říká Procházka

Končit určitě nechci, nemám důvod.  Jsem ve Zlíně spokojený, umím si představit, že bych zůstal, říká Procházka

Novým kapitánem Zlína se stal po odchodu útočníka Tomáše Poznara do polské Ekstraklasy velezkušený stoper s reprezentační minulostí a historicky nejstarší střelec ševců v první lize Václav Procházka.

"Vzniklo to spontánně. Říkal jsem si, jestli to není tím, že jsem nejstarší, ale tak to nebylo. Dva domácí zápasy jsem měl pásku a dvakrát jsme vyhráli. Už se přitom vědělo, že Pozny odchází do Polska, tak mě trenér v kabině navrhl a všichni zvedli ruku," pronesl v interview pro idnes.cz explzeňský zadák.

Právě na Viktorii narazí jeho tým v sobotu před domácím publikem. Jak moc ho překvapilo, že na západě Čech drží krok se slavnými pražskými "S"? "Na začátku sezony nikdo nepočítal, že budou mít stejně bodů jako první Slavia. Tým, který složili noví trenéři, si velmi rychle sedl. Na začátku uhráli výsledky, které jim pomohly. Formu udrželi i přes krátkou zimní přestávku. Věřím, že vydrží až do konce a získají titul. Přál bych jim to," přiznal na idnes.cz bývalý hráč tureckého Osmanlisporu.

Co bude třeba udělat pro úspěch? "Plzeň je kombinační mužstvo, ale když jí vázne hra, dokáže ji zjednodušit a pomůžou si dlouhými míči na svoje věže. Nebo standardkami. V těch jsou hodně nepříjemní. Horváth na hřišti vždycky něco vymyslel a také jako trenér je umí připravit. Ve vápně mají čtyři pět hráčů, kteří jsou vysocí pomalu dva metry, a to se těžko brání. Nejlepší je se těmto situacím vyhnout, ale na to nemůžeme spoléhat. Když standardka nastane, musíme si s tím poradit a předvést maximální výkon. Bude to zápas podobný poslednímu na Spartě, akorát že Plzeň má lepší formu. Ale zase bude hrát venku, my doma a tam budeme mít větší sebevědomí než na Spartě, kde jsme měli lépe využít její nepohody. Jenže jsme neproměnili šance z prvního poločasu. Věřím, že si nějaké možnosti vytvoříme, musíme být pevnější vzadu," přednesl na idnes.cz stoperský kolega Vraštila.

I když obránci končí smlouva už po sezoně, kariéru na současné adrese by si rád prodloužil i v ročníku 2022/2023. "Také minulý rok jsem měl takové indicie, ale smlouvu jsme prodloužili až týden před koncem sezony. Jsem tady spokojený, umím si představit, že bych zůstal. Jednání ještě neproběhla. Končit určitě nechci. Nemám důvod. Zdraví drží, chuť mám pořád," zakončil idnes.cz citovaný sedmatřicetiletý rodák z Rokycan.

Kouč Dukly: Cílem je baráž. Neměli bychom o tom mluvit opatrně a tvářit se, že se nás to netýká

Zdroj: idnes.cz