Sparta potřebuje stopera, všechny kvalitní nemá, míní Němeček a dodává, že dvě hotové posily by se jí hodily

Sparta potřebuje stopera, všechny kvalitní nemá, míní Němeček a dodává, že dvě hotové posily by se jí hodily

Když hlavní trenér Sparty Pavel Vrba na konci zimní přestávky tvrdil, že posilovat nepotřebuje a že je spokojen s tím, co v současnosti na Letné má, internacionál Václav Němeček taková slova neslyšel rád...

"Úplně s ním nesouhlasím, myslím, že potřebujeme posílit. Už delší dobu říkám, že potřebujeme středního obránce, všechny kvalitní nemáme. Nemyslím, že by mělo přijít osm nebo deset hráčů, ale dva hotové by potřebovala," uvedl v interview pro web aktualne.cz pětapadesátiletý odborník.

Nyní čeká letenské "S" derby v Edenu, kam by nemuselo jet předem poraženo jako v minulých letech. V této sezoně totiž Sparta ovládla oba vzájemné taháky, v nichž navíc ani jednou neinkasovala...

"Myslím, že je na tom Slavia v současné době přece jenom o malinko líp. Ale vysloveného favorita podle mého však nyní derby nemá. Doufám, že hráči Sparty žádné takové obavy už nemají. To je základní věc. Pokud přistoupí k utkání jako v tom nedávném pohárovém, tak věřím, že to bude vyrovnaný souboj," přednesl na aktualne.cz držitel šesti ligových titulů právě se Spartou.

Kvůli závodům o titul si Hložek, Dočkal a spol. nemohou dovolit ve Vršovicích prohrát. Pokud by se tak stalo, výběr Jindřicha Trpišovského by jim na čele odskočil již na propastný rozdíl 10 bodů.

"Sparta si opravdu nemůže dovolit prohrát, to by se náskok Slavie už hodně navýšil. S přímým soupeřem v boji o titul by měla uhrát aspoň remízu. Ta by ji ještě nechala ve hře," zakončil na aktualne.cz bývalý záložník francouzského Toulouse i švýcarského Servette Ženeva, který se v průběhu kariéry zjevil i v čínské nejvyšší soutěži.

Zdroj: aktualne.cz