Nikdy jsem se do ciziny nehnal, o Polsku bych ale kvůli kamarádům uvažoval, přiznal Holík. Inspiruje ho Hanousek?

Nikdy jsem se do ciziny nehnal, o Polsku bych ale kvůli kamarádům uvažoval, přiznal Holík. Inspiruje ho Hanousek?

Zkušený ofenzivní hráč Lukáš Holík (29) byl na podzim jedním z jednoznačných lídrů druholigové Opavy. V Karviné však zatím nepostradatelným členem mužstva není a svědčí o tom 92 nasbíraných minut v rámci čtyř jarních vystoupení.

Aktuálně je v MFK na hraně základní sestavy, nějakým dvanáctým třináctým hráčem. Jak mu ublížila absence na herním soustředění, na které se nemohl odebrat kvůli pozitivnímu testu na Covid?

"Určitě mi to nepomohlo, bohužel. Ale nabalovalo se to. Dva dny po příchodu v už rozjeté přípravě jsem se zranil, netrénoval jsem ani nehrál zápas. Potom jsem kvůli covidu, během kterého mi víceméně nic nebylo, nemohl ani odcestovat na soustředění. Ale musím říct, že ten začátek po uzdravení nebyl ideální, s dýcháním to bylo těžší. Postupně se na tréninku i v zápasech cítím lépe a lépe včetně práce s míčem. Vždyť do zápasu na Slavii jsem šel snad po osmi trénincích s balónem. Deficit oproti ostatním klukům byl velký," přiznal na stránkách mfkkarvina.cz bývalý křídelník Zlína i Dukly.

V létě bude svěřenci kouče Bohumila Páníka třicet a dosud se pohybuje výhradně v domácím prostředí. Nelákalo by ho alespoň jedna zahraniční mise? "Nikdy jsem se tam nehnal. Kdyby ale zahraniční nabídka přišla, třeba z Polska, kde hrají moji kamarádi, tak bych o tom určitě uvažoval. Ale zahraniční angažmá nikdy nebyla moje priorita," doplnil na klubovém webu karvinský rychlík.

Jeho bývalý kolega z dejvické Julisky Marek Hanousek, jenž shodou okolností prošel také Karvinou, je na svém prvním zahraničním angažmá ve Widzewu Lodž (nyní druhý tým polské druhé ligy) spokojen. I on by ho tak mohl inspirovat. "Jsme samozřejmě v kontaktu. Myslím, že je aktuálně nejspokojenější, co kdy v kariéře byl. Má to sice daleko domů, ale jak říkám, zdá mi naprosto spokojený," uzavřel na mfkkarvina.cz spoluhráč Papadopulose, Zorvana, Bartošáka a spol., jehož celek má před sebou nedělní vystoupení v Mladé Boleslavi.

Pět let hrál Smola přes bolest, ale teď končí. Do jakého odvětví třiatřicetiletý útočník zapluje?

Zdroj: mfkkarvina.cz