Kozel: Nespokojený být nemůžu. Zaslouženě jsme vyrovnali

Kozel: Nespokojený být nemůžu. Zaslouženě jsme vyrovnali
OBSAHUJE OHLASY

Poměrně v dobré náladě komentoval bezprostředně po utkání pro 02 TV Sport zápas s ostravským Baníkem kouč Liberce Luboš Kozel. Jeho tým, poté co inkasoval, výrazně přidal a z horké ostravské půdy nakonec veze zasloužený bod.

Kozlův Liberec zaspal úvod utkání, ale s přibývajícím časem se jeho výkon lepšil. „No, tak, čím dál lepší. Řekl bych, že do třicáté minuty byl Baník lepší, nebezpečnější. My jsme neudrželi míče vepředu, byli jsme nepřesní. Pak trošku bych řekl, před tou půlí, hlavně posledních pět minut bych řekl, že jsme byli i nebezpeční. A ve druhé půli jsme na to navázali. Takže jsme za tím vyrovnáním šli a myslím si, že to vyrovnání prostě bylo zasloužený,“ hodnotil utkání Kozel.

Ten se vyjádřil i k hrubé taktické chybě svých svěřenců, kdy liberečtí fotbalisté nechali nejprve odcentrovat Jiřího Fleišmana a poté dali prostor i Ladislavu Almásimu, z čehož padl první gól zápasu. „Já myslím, že nepřípustné bylo oboje, protože na oba jsme upozorňovali. A takhle Baník góly dává. Samozřejmě se na to musím ještě podívat, ale ten gól vyplynul z toho, že my jsme prostě ty míče ztráceli, byli jsme nepřesní v přechodové fázi a Baník z toho těžil. V tom úvodu,“ vysvětlil kouč, pod jehož vedením se Severočeši odpoutali z poslední příčky až na současnou desátou.

I přes získaný bod mohl být liberecký kouč vlastně trochu zklamaný. Jeho tým tožiž domácí Ostravu přestřílel 8:6, v přesných střelách na branku dokonce 5:2. „Nespokojený být nemůžu. Já to beru s pokorou. Prohrávali jsme, tady není lehký hrát. Baník jednoduchou hrou tady ty soupeře prostě přehrává. Já si myslím, že potom od toho gólu oni žádnou větší šanci neměli. Já si toho cením a cením si toho, že jsme se do těch šancí dokázali dostat,“ pochválil nepřímo svůj tým. Právě Kozlovi vyšel i taktický plán s rozestavením na tři obránce. „Hráli jsme ten tříobráncový systém, protože jsme veděli, že tam chodí hodně centrovaných míčů. Nakonec jsme z toho gól stejně jsme dostali. Ale myslím si, že velmi dobře ti krajní z té obranné trojky podporovali ofenzivu. Díky tomu jsme se dostali do hry a dokázali jsme toho soupeře přečíslovat,“ uvedl v televizním rozhovoru Kozel na závěr.

Prospali jsme začátek. Nebyli jsme důrazní, jak býváme obvykle, vysvětlil Bílek problémy Plzně se Zlínem