Polovina sestavy proti City by si za United už nikdy neměli zahrát, nebral si Keane servítky po manchesterském derby

Polovina sestavy proti City by si za United už nikdy neměli zahrát, nebral si Keane servítky po manchesterském derby

Dočasný kouč Manchesteru United Ralf Ragnick označil debakl svých svěřenců v zápase proti Manchesteru City za milosrdný. Jiní přihlížející s vazbami na Rudé ďábly se pustili do mnohem ostřejších slov.   

"Fotbalové zápasy se dají prohrát různými způsoby, všichni jsme se s tím setkali, ale způsob, jakým United prohráli? Přestali běhat, vzdali to a jsou hráči, kteří se ani nevracejí. Tomu nerozumím. Trenér bude kritizován, stejně jako jeho taktika, ale skutečnost, že hráči, kteří hrají za Manchester United, nebrání a nejdou do soubojů, je nepřijatelná. Existuje pět nebo šest hráčů, kteří by už nikdy neměli hrát za United. A City nehrálo naplno a ani nemuselo. Je to ostuda," komentovala zápas pro anglický list The Guardian legenda United proslulá svou bojovností Roy Keane.

Bylo to téměř na jednu bránu. De Bruyne si z obranou městského rivala dělal co chtěl v poločase prvním, ve druhém se k němu přidal Mahréz. United tak v neděli opět zničili představy svých fanoušků že se přibližují špičce, když po zoufalém představení mají na obhájce titulu dvaadvacetibodovou utrátu a při pohledu na formu Arsenalu to nevypadá dobře ani v souboji o místa znamenající postup do Ligy mistrů.

Legenda Red Devils ale vidí problémy ještě hlubší. Takříkajíc v DNA Ragnickova  týmu. "Myslím, že nejhorší na United je, že se vzdali brzy. Vzdát se je pro hráče v derby nebo v jakémkoli jiném zápase neodpustitelné. Krása profesionálního sportu spočívá v tom, že se v něm nemáte kam schovat. V tomto zápase jsme viděli všechny nedostatky United. Jsou daleko za ostatními týmy," prohlásil Keane pro SkySports.

zdroj: SkySports/Guardian

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.