Sparta Čvančaru do mezihry nechce. Podle Vrby by si měl uvědomit, proč je na Letné a co mu víc vyhovuje

Sparta Čvančaru do mezihry nechce. Podle Vrby by si měl uvědomit, proč je na Letné a co mu víc vyhovuje

Sparťanský šéf Pavel Vrba se domnívá, že za stavu 3:0 mohlo letenské "S" dohrávat domácí zápas proti předposledním Pardubicím (3:1) v mnohem větším klidu.

Inkasovaný gól ho naštval. "Hráči, kteří to mají na starost, tak své povinnosti nesplnili. Už poněkolikáté v posledních zápasech. Budeme s tím muset dělat něco víc, než zatím děláme," upozornil muž zodpovědný za výkony a výsledky dvanáctinásobného šampiona Česka.

O výraznější skóre se mohl postarat jednadvacetiletý forvard Tomáš Čvančara, který mohl dát v neděli snad čtyři branky, leč nakonec nevyužil žádnou z příležitostí...

"Čvančara mohl dát tři góly úplně v pohodě. Co ten měl za šance a neproměnil, to se jen tak nevidí. Určitě se měl víc tlačit do hrotu. Šance měl z toho, že byl na hrotu. Dostával se do brejkových situací a byl ve správném postavení. My ho do mezihry moc nechceme. Chceme, aby hrál na hrotu a prosazoval se tak, jak se prosazoval v minulých zápasech. Měl by si uvědomit, proč tady je a co mu víc vyhovuje. Chceme ho na hrotu, aby se prosazoval ve vyšším postavení. V kombinaci máme Hložka nebo Dočkala, Sáčka. Hráče, kteří to zvládnou lépe. Jsou schopni mu pak třeba finální fáze připravit," přidal na webu sparta.cz osmapadesátiletý odborník z Generali Česká pojišťovna arény.

Vezme si mladý útočník ze slov svého nadřízeného ponaučení již za necelý týden v Mladé Boleslavi?

Zdroj: sparta.cz