Laštůvka: Dělal jsem si srandu, že o pět let starší Buffon se Parmě upíše na dva a já Baníku jen na jeden rok

Laštůvka: Dělal jsem si srandu, že o pět let starší Buffon se Parmě upíše na dva a já Baníku jen na jeden rok

Pánové Budinský, Číž a Murin to nemají na Bazalech vůbec snadné. Nejvíce totiž pořád chytá Jan Laštůvka, jehož sice čeká letos v létě oslava čtyřicátých narozenin, nicméně na odchod do penze zatím vůbec nepomýšlí.

To vše i přesto, že pozápasová rána pro něj nebývají zrovna snadná a jsou úplně odlišná, než před necelými dvěma dekádami, kdy opouštěl Ostravu kvůli Šachtaru Doněck za 2,5 milionu eur.

"Ta bývají opravdu těžká. Musel jsem tomu taky trochu přizpůsobit i tréninkový proces. Jsem spíš takový tvrdohlavý, že bych si pořád chtěl něco dokazovat. S trenérem brankářů Víťou Baránkem to máme nastavené tak, že dva dny v týdnu, většinou úterý a středu do toho pořádně bušíme, čtvrtek mám klid, ale na předzápasovém tréninku už jedu zase naplno. Moje příprava graduje k utkání, po něm si jdu druhý den buď vyklusat, nebo na kolo," uvedl na webu gol.cz svěřenec koučů Ondřeje Smetany a Tomáše Galáska.

Před pár dny ostatně s Baníkem prodloužil pracovní dohodu o další ročník až do léta 2023. "Nechávali jsme tomu volný průběh, vedení asi čekalo, jak na tom budu zdravotně. Jakmile jsem byl zdravý a začal zase chytat, tak proběhly první námluvy ohledně smlouvy. Jsem rád, že jsme se rychle dohodli, že můžu v lize a v Baníku pokračovat, protože končit ještě nechci," upozornil v interview pro magazín Gól velezkušený strážce svatyně, který prošel také Fulhamem, Dněpropetrovskem, Slavií nebo Karvinou.

Navíc by nemuselo skončit pouze u příští sezonu. Dle svých slov by si klidně dokázal představit ještě další prodloužení spolupráce a inspirací mu je čtyřiačtyřicetiletý Gianluigi Buffon, který stále hájí barvy Parmy v Serii B a v tomto ročníku stál mezi jejími třemi tyčemi hned pětadvacetkrát.

"Dělal jsem si při jednáních srandu, že Buffon je ještě o čtyři nebo pět let starší než já a podepíše nový kontrakt s Parmou na dva roky a já jenom na jeden. Ale vedení chápu, mám už nějaký věk, může přijít zranění, já taky nikam jinak nepůjdu, když jsem v Baníku spokojený. Proto má logiku prodlužování smlouvy o rok, vyhodnotit si, jestli má cenu pokračovat, jestli mám týmu pořád co dát," zakončil na gol.cz Laštůvka, jehož konto zdobí k tomuto datu čtyři klubové trofeje.

Příkladná výzva z jižních Čech: „Prosíme kluby o pomoc dětem, přijměte kluky a holky z Ukrajiny mezi sebe!“

Zdroj: gol.cz