Cenovka na Schickově dvorním nahrávači? Bayer má za Wirtze chtít 150 milionů eur!

Cenovka na Schickově dvorním nahrávači? Bayer má za Wirtze chtít 150 milionů eur!

Bayer má dělat drahoty, a aby zájemce odehnalo, nalepilo na Wirtze cenovku s devíticifernou sumou. Najde se někdo s dostatečně hlubokou kapsou?  

Barcelona, Manchester United a Chelsea se údajně zajímají o Floriana Wirtze z Bayeru Leverkusen. Podle Calciomercato nicméně Pouhé dva roky po přestupu z 1. FC Köln stačily Florianu Wirtzovi k zazáření na fotbalovém nebi. Po  odchodu Kaie Havertze v létě 2020 nabrala jeho kariéra  na strmě rostoucí trajektorii a ofenzivní záložník předvádí výkony, ze kterých sedl na zadek nejen trenér německého národního týmu Hansi Flick, ale především sportovní ředitelé největších evropských fotbalových klubů. Věkem stále teenager v této sezóně vstřelil 10 gólů a - především Patriku Schickovi - nabídl 14 gólových asistencí (v 31 zápasech) a na jeho služby si podle Calciomercata mají dělat zálusk na Nou Camp, Stamford Bridge i Old Trafford.

První dva budou mít s cenovkou na Wirtzovi zřejmě problémy. Barca prochází přestavbou a Xavimu by se mladý supertalent jistě hodil, ale Barca už podle všeho odpískala kvůli financím snahu o Haalanda, přičemž Wirtz patří do stejného ranku. Chelsea by sice mohla mít výhodu v německém trenérovi a relativně úspěšné adaptaci Kaie Havertze, aktuálně ale spíš než stamilionové transfery řeší vzhledem k obstaveným účtům, jak se dostat na zápasy a jak vyprat dresy, přičemž nemá být jasné, zda dohraje sezónu.

Z této perspektivy by tak mohl být favoritem Manchester United. Ten problémy s financemi (na rozdíl od jejich efektivního utrácení) nemá, navíc se připravuje na odchod Paula Pogby, kterému na konci sezony vyprší smlouva a prodloužení zatím odmítl podepsat. Připravovaná náhrada v podobě Donnyho van de Beeka se na Old Trafford nechytila a nyní válí v Goodison Parku za Everton. Bude Wirtz řešením situace Manchesteru United?

zdroj: Calciomercato