Po záchraně průlom na hvězdné nebe? Newcastle má uvažovat o Neymarovi!

Po záchraně průlom na hvězdné nebe? Newcastle má uvažovat o Neymarovi!

  Na Chelsea a Evertonu se v posledních kolech vítězná mašina Eddieho Howea poněkud zadrhla, ale jinak už mají superbohaté Straky se šestibodovým náskokem na sestupové příčky klid a plánují další sezónu. A v jejich přestupových záměrech se objevuje obří jméno.  

Newcastle sleduje Neymarovu situaci v Paris Saint-Germain. Tímto titulkem uvedl španělský deník AS nejnovější spekulaci fotbalového světa. V Parku princů to po exitu z Ligy mistrů (PSG po kolapsu v posledních patnácti minutách vypadli s Realem) vře, katarští majitelé mají podle médií v plánu vyměnit nejen Pochettina ale i půlku kádru a Neymar je společně s Messim jedním z terčů aktuální nespokojenosti. A tuto situaci má údajně v úmyslu využít Newcastle United.

Klub ze severu Anglie má od loňského roku superbohatého saudskoarabského majitele s nejvyššími ambicemi, kvůli hrozbě sestupu se mu nicméně v zimě nepodařilo dotáhnout podpis jakékoliv z oslovených superhvězd. Zájem měl mít třeba o Ousmane Dembelého z Barcelony nebo Floriana Wirtze z Levekusenu. Eddiemu Howeovi se nicméně v posledních dvou měsících podařilo pozici týmu v tabulce vylepšit a sportovní úsek týmu nyní podle všeho hledá jméno, jehož podpis by fotbalový svět přesvědčil, že to Straky s návratem do evropské špičky myslí vážně.

Devětadvacetiletý Neymar by takovým signálním podpisem rozhodně byl. V Paříži je aktuálně nenáviděn, Newcastle je navíc jedním z mála klubů, který si může dovolit Neymarův astronomický plat ve spekulované výši 500 000 liber týdně. Newcastle by podle AS mohl o jeho podpis v létě bojovat s Barcelonou, ta má ovšem finanční problémy a Brazilec by pro návrat do Katalánska musel značně slevit ze svých požadavků. Uvidí sever Anglie fotbalového kouzelníka?

zdroj: AS