Middlesbrough daruje výdělky ze vstupenek z utkání s Chelsea na pomoc Ukrajině

Middlesbrough daruje výdělky ze vstupenek z utkání s Chelsea na pomoc Ukrajině

Veškeré výdělky ze vstupenek z čtvrtfinálového utkání anglického poháru FA Cup mezi Middlesbrough a londýnskou Chelsea daruje domácí Middlesbrough na humanitární pomoc Ukrajině. Anglický klub o tom informoval na svém webu.

Ještě na začátku týdne přitom vůbec nebylo jisté, zda se zápas vůbec odehraje. Klub ze Stamford Bridge totiž požádal o odložení kvůli potížím s majitelem Romanem Abramovičem, jemuž byl britskou vládou zmražen majetek. Blues tak v současné chvíli nemohou prodávat ani vstupenky.

Middlesbrough ale jejich žádost zamítlo a londýnský klub se tak obrátil na anglickou fotbalovou asociaci FA s tím, aby se utkání hrálo bez fanoušků, takzvaně za zavřenými dveřmi. To nicméně pořádně naštvalo mimo jiné předsedu Middlesbrough Stevea Gibsona, který nazval Chelsea prohnilým a odporným klubem. Negativní ohlasy žádost vyvolala i mezi fanoušky po celé Anglii, takže Blues svou žádost prakticky okamžitě stáhli.

"Chelsea a integrita nepatří do jedné věty. Naši fanoušci, hráči, trenéři ani klub jako takový neudělali nic špatného. To snad mají být všechny zápasy, které Chelsea odehraje, za zavřenými dvěrmi jenom proto, že nemohou prodávat vstupenky? A proč? My za jejich a Abramovičovy problémy nemůžeme," uvedl Gibson pro The Telegraph.

Middlesbrough rovněž oznámilo, že s doručením peněz pomůže klubu člen parlamentu Andy McDonald.

Zdroj: Sport.cz

Tábor Bochumi zuří po nedohraném utkání Bundesligy: Šlo o stupidní čin idiotského fanouška