My ani Liberec to neděláme schválně, komentoval tragický terén jablonecký Rada. Bodu proti Plzni si cenil

My ani Liberec to neděláme schválně, komentoval tragický terén jablonecký Rada. Bodu proti Plzni si cenil

Pořád se nacházejí v blízkosti příček, které by jim zajistili prodloužení sezóny o baráž. Na čtrnácté Teplice mají jen tříbodový náskok a svěřenci Jiřího Jarošíka mají zápas k dobru. Přesto v Jablonci věří, že se zdravějším kádrem půjdou nahoru.

Pozápasové hodnocení Petra Rady bylo jaksi realistické. “Hráli jsme proti prvnímu týmu soutěže a uhráli jsme remízu, po dlouhé době jsme navíc neinkasovali. Cením si toho bodu, i proto v jaké jsme situaci. Viktoria většinou vždy vyhrávala o gól, z toho jsem měl trochu strach. V prvním poločase měla šanci Buchou, jinak to bylo takové bez šancí. Snažili jsme se víc hrát po zemi, ale moc to nešlo. Plzeň si to usnadňovala, má na to vysoké typy hráčů. Výšková převaha byla na jejich straně. V druhém poločase nás Plzeň v určitých pasážích zatlačila. Ale své hráče musím pochválit za taktický přístup. Až na tu šanci Chorého do spojnice, už žádná vyložená šance nebyla. Celkově je remíza asi spravedlivá. Plzeň je silná a já si toho bodu cením,“ konstatoval lodivod domácích.

Který nyní doufá, že mu reprezentační přestávka pomůže v přesunech v kádru mezi rubrikou “zranění” a kolonkou “zdraví.” Ta první se mu totiž rozšířila i v utkání proti Plzni. “Tentokrát se nám zranil Martinec, v Budějovicích jsme také dvakrát nuceně střídali. Kratochvíl nám hrál s horečkou. Cením si toho, že hráči chtěli. Máme deset hráčů zraněných, ale vymlouvat se na to nebudeme. Je to na nás moc, ten kádr nemáme tak široký jako třeba Slavia. Věřím, že nám reprezentační pauza v tomto pomůže a někteří hráči se vrátí a budou k dispozici,“ věří Rada.

A na pozápasové konferenci se nevyhnul ani tématu trávníku. Na těch severočeských si totiž v posledních dvou týdnech “zlomili nohu” oba lídři tabulky. Minulý víkend nedokázala na oranici v Liberci uspět Slavie, nyní byl terén druhým nepřítelem Plzně. Rada nicméně odmítl, že by problematické podmínky hrály jeho týmu do karet. “My máme tým postavený na tom, že potřebujeme dobré hřiště. Ty podmínky jsou tady dané. My ani Liberec to neděláme schválně. Nemůžete to srovnávat s jinými týmy. Jestli se příští rok začíná na jaře už v lednu, tak to se musí počítat, že se budou muset zápasy odkládat. Fotbal pak trpí. Chytré hlavy si musí sednout a říct, jak to bude,“ zakončil pozápasovou tiskovku kouč Jablonce.

zdroj: fkjablonec.cz