Víme, kam jsme se posunuli, ale nelítáme v oblacích, hlásí po výhře nad Libercem Zahradníček

Víme, kam jsme se posunuli, ale nelítáme v oblacích, hlásí po výhře nad Libercem Zahradníček

Olomouc se opět naučila střílet góly a na tabulce je to hned vidět. Po třízápasovém suchu dala minule dva v Karviné, nyní dokázala jednou brankou urvat výhru nad Libercem a naráz je na dostřel svého cíle. Na šesté místo a skupinu o titul ji chybí jediný bod.   

“Nálada je určitě lepší. Už ani nevím, kdy jsme naposledy vyhráli dva zápasy v řadě. Ale stačí vyhrát dva zápasy v řadě a tabulka vypadá úplně jinak. Jsme rádi, že jsme doma vyhráli těžký zápas proti Liberci. Stejně tak byl těžký zápas venku s Karvinou. Přes reprezentační přestávku můžeme trochu odpočinout, doléčit šrámy a chystat se na poslední fázi sezóny,“ hodnotil ubojovanou výhru proti Liberci ofenzivní záložník domácích Tomáš Zahradníček. S tím, že přiznal, že v druhém poločase nechala Sigma Liberec převzít pomyslné otěže zápasu a strachovala se o výsledek.

Podobně zápas viděl i kouč domácích Václav Jílek. “Ve druhém poločase na nás zase zapůsobila situace, ve které se nacházíme. Vedli jsme, soupeř najednou neměl co ztratit, tak začal hrát uvolněně. My jsme byli pasivní a začali hrát defenzivněji. Chtěli jsme sice hrát ze středního bloku, ale určitě jsme nechtěli ztrácet každý získaný balon. To byla alfa a omega, že jsme nebyli schopní balon podržet a sehrát nějakou útočnou akci. Balony jsme jenom odevzdávali. Bereme tři body a věřím, že budou důležité pro závěr sezony,” vysvětloval nervozitů svých svěřenců trenér Sigmy.

Zahradníček i Jílek pak oba poslední výsledky vnímají jako solidní závdavek pro další pro konec sezóny. Ve kterém by se Olomouc ráda posunula do první šestky.  “Jak jsem již říkal, stačí dvakrát vyhrát a tabulka vypadá jinak. Víme kam jsme se posunuli. Nelítáme ale v oblacích. Jsme si vědomi toho, že některé zápasy nebyly ideální. Chceme jít zápas od zápasu. Dvě výhry v řadě jsou důležité pro psychiku,“ uzavírá Zahradníček.

zdroj: sigmafotbal.cz