Boj o titul stále nevzdáváme, hlásí po první jarní výhře Sparty venku Vrba

Boj o titul stále nevzdáváme, hlásí po první jarní výhře Sparty venku Vrba

Pochvaloval si, že konečně měl celý týden na to tým na Mladou Boleslav nachystat. Sparta se mu odměnila jasnou třígólovou výhrou. Pavel Vrba tak mohl výjezd do Mladé Boleslavi považovat za úspěšný.  

Naposledy si z venkovního zápasu přivezla všechny tři body Sparta loni. Na konci podzimu trefil těsně před koncem výhru v Hradci Králové Adam Hložek. Právě neschopnost naplno bodovat venku je pak hlavní příčinou ztráty Letenských na čelo tabulky. Nyní se jim konečně podařil výjezd za tři body. “Zatím jsme sbírali venku po bodu. Získat jeden a tři body je velký rozdíl, což pociťujeme vzhledem k boji o titul, který stále nevzdáváme. Do konce soutěže je ještě mnoho utkání a týmy před námi ztrácejí a věřím, že ještě ztrácet budou,” hlásil po utkání s Mladou Boleslaví pozitivně naladěný kouč Sparty

“Vzpomínám si, že v jednom z mých předchozích působišť jsme měli větší ztrátu, ve druhé půlce sezony začaly týmy před námi ztrácet a my jsme je doběhli a využili toho. Máme před sebou stále mnoho zápasů včetně nadstavby, navíc budeme hrát ještě mezi sebou navzájem, takže každý bod se počítá,” doplnil Pavel Vrba.

A pochvaloval si, mimo jiné, s jakou energií hrály jeho kraje. Jmenovitě Lukáš Haraslín.  “Křídelní hráči jsou sprinteři, kteří, když hrají více duelů, tak nedokážou často zopakovat kondiční výkonnost, přičemž se dostávají pod obrovský tlak. Tím nechci říct, že jsou na tom kondičně špatně. Tito hráči to mají složitější vzhledem k jejich stylu hry a potřebují odpočinek, což se následně projeví i v utkání, tak jak jste to mohli vidět u Haraslína dnes,” chválil Vrba.

zdroj: sparta.cz