Provod se vrátil po deseti měsících. Byl to skvělý pocit, komentoval svůj comeback

Provod se vrátil po deseti měsících. Byl to skvělý pocit, komentoval svůj comeback
OBSAHUJE VIDEO

Před zraněním hrál v reprezentační formě, Jaroslav Šilhavý s ním počítal nejspíš do základu na Euru. Nakonec kolenní vazy řekly ne. A Lukáš Provod místo na Euro cestoval na operační sál. Po necelém roce je zpátky.  

A při návratu pomohl proti svému bývalému klubu vybojovat těsnou ale v boji o titul nadmíru cennou výhru. “Pocit to byl skvělý, trvalo to dlouho, asi déle, než bych i čekal, ale cítil jsem se dobře. Jsem rád, že to mám za sebou, protože vždycky je ten první zápas takový, že člověk je ve velkém očekávání. Takže jsem rád, že se to zvládlo, navíc za tři body,“ komentoval zápas s Českými Budějovicemi navrativší se záložník Slavie.

S tím, že si byl vědom jistých omezení a stropů. “Tak limity to pořád má si myslím. Určitě to může být vždycky lepší, ale myslím si, že to nebylo špatný, fyzicky jsem se cítil možná o něco lépe, než jsem očekával. Byli jsme s trenéry domluvení, že si řeknu, že to asi na celý zápas nebude takhle od začátku. Takže jsem rád za takovou podporu od realizačního týmu, protože po celých těch deset měsíců byla obrovská. Jsem rád, že jsem zpátky a můžu zase hrát fotbal,“ pochvaloval si v rozhovoru pro klubový web Lukáš Provod. 

Dokonce se mohl zapsat i do listiny střelců. Penaltu na kterou se chystal ale nakonec sudí odvolali. “Byl jsem psaný na penaltu a Olie mi řekl, že mám jít kopat. Takže jsem si to vzal a věřil jsem si, že ji dám. Potom to bylo dlouhé čekání, jestli to penalta bude nebo nebude. Nakonec nebyla, takže škoda. Určitě bych dal gól,“ našel malý mínus na kráse. Fanoušci mu tento nicméně vynahradili. “Byli skvělí, neuvěřitelní. Chtěl bych jim po takový době strašně poděkovat, protože jsem cítil obrovskou podporu. Jak hned po tom, co se mi to stalo, tak po celou dobu mě různě zmiňovali a věděl jsem, že na mě nezapomněli. Tímhle bych jim chtěl hrozně poděkovat a snad jim budu teď moct rozdávat radost na hřišti,“ ocenil po zápase Provod.

zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.