Už třetím rokem je Dukla opravdu velmi vzdálena výkonům, ke kterým ji váže tradice, truchlí její majitel

Už třetím rokem je Dukla opravdu velmi vzdálena výkonům, ke kterým ji váže tradice, truchlí její majitel

Dukla vstoupila do jarní části FNL nemastně a neslaně, o čemž svědčí dva remízové výsledky s Chrudimí a Táborskem.

V tabulce si sice polepšila z osmého na sedmou příčku, nicméně sesazený Prostějov má stejně bodů a ztráta na vedoucí Brno je propastných 18 bodů.

Není proto divu, že je předseda představenstva Bohumil Paukner zklamaný, protože by rád viděl svou značku na mnohem lepších pozicích...

"V letošním roce si připomeneme, že od získání zatím posledního, jedenáctého mistrovského titulu uplyne 40 let. Ten jedenáctý titul chceme připomenout právě proto, že už třetím rokem je Dukla velmi, velmi vzdálena výkonům, ke kterým ji váže tradice. Bylo tomu ovšem v době, kdy Dukla Praha působila v diametrálně odlišných podmínkách, nesrovnatelných s tím, v jakých působí nyní, ale kdy i konkurence v československé lize byla nesrovnatelně tvrdší, než je tomu dnes. Nikdo jistě nezpochybní, že je snazší býti mistrem Moravy, než mistrem České republiky," uvedl na webu fkdukla.cz první muž Dukly.

"Jsme v situaci, kdy se nacházíme na nelichotivém místě ligové tabulky s narůstající ztrátou na třetí barážovou příčku, ta však není nepřekonatelná. Dotáhnout se na místo, které by nám otevíralo možnost svést boj o návrat do nejvyšší soutěže však bude předpokládat nejen maximální nasazení hráčů, odevzdání na hřišti všeho, co v nich je, ale také určitou dávku štěstí. Je ho třeba k jakékoli lidské činnosti a ve hře to platí dvojnásob. Přejme si, aby se našemu mužstvu vyhýbala zranění, aby bylo kompaktní partou táhnoucí za jeden provaz a bojující jeden za druhého. A na závěr, nikoli však v poslední řadě, aby v Evropě zavládl mír a spory se řešily jednáním, kompromisy a nikoli zbraněmi ničícími lidské životy, zdraví a vše, co předchozí generace v Evropě vybudovaly," uzavřel na webu fkdukla.cz vlastník klubu z Julisky, jehož tým má před sebou vystoupení v Opavě.

Ta je na šesté pozici s tříbodovým náskokem a svěřencům kouče Pilného by se proto vyloupení Slezska mimořádně hodilo...

Belaid zatím čeká na moment, až za Jihlavu nastoupí od začátku. Mentorem a vzorem pro mladé už ovšem je...

Zdroj: fkdukla.cz