Hübschman? Prý je pořád skoro nejlepší na hřišti. Pod Radou bude hrát s výkonností klidně i v padesáti...

Hübschman? Prý je pořád skoro nejlepší na hřišti. Pod Radou bude hrát s výkonností klidně i v padesáti...

Soudobá Fortuna:liga nabízí rovných sto třicátníků a tři čtyřicátníky, konkrétně Josefa Jindřiška z Bohemians 1905, Marka Matějovského z Mladé Boleslavi a Tomáše Hübschmana z Jablonce.

Podle experta Františka Cipra už se zlepšil přístup k veteránům také v české nejvyšší soutěži. V minulosti dokonce bývalý kouč vtipkoval, že u nás už by dávno nehrála ani slavná italská stoperská dvojice Bonucci - Chiellini.

"Ale už jsme si vzali příklad ze zahraničí. Když se podívám třeba na Hübschmana, je pořád skoro nejlepší na hřišti," chválil čtyřicetiletého veterána ze Střelnice někdejší stratég Slavie, Tirolu Innsbruck nebo Lasku Linec.

Se čtyřiasedmdesátiletým odborníkem v tomto směru souhlasí také nadřízený exreprezentanta Petr Rada, který už s ním má možnost pracovat více než čtyři roky...

"Prošel zahraničím. Ví, o čem to je. Umí se připravit. Je fakt, že jsem mu někdy ulevil, protože čtyřicet je dost, ale pro mě je to pořád jeden ze stěžejních hráčů. Za čtyři a půl roku, co jsem tady, jsem neviděl, že by Tomáš ležel a čekal, až přinesou nosítka. To je důležité. Má to v sobě a takhle to má být. Ostatní by si z něj měli vzít příklad. Vidím, jak někdy na hřišti vynadá cizímu hráči, který simuluje. Proto taky hraje tak dlouho," objasnil na serveru ceskatelevize.cz přísný trenér s přezdívkou "plukovník".

Jablonecký majitel Miroslav Pelta by mu měl nabídnout kontrakt i pro soutěžní ročník 2022/2023 a to i přesto, že na startu příští sezony oslaví už jednačtyřicáté narozeniny.

"Záleží na něm, jestli bude chtít hrát dál. I kdyby mu bylo padesát a měl výkonnost, tak bude hrát. A ti mladší by se nad tím měli zamyslet. Podívejte na Jágra – je mu padesát, má výkonnost, tak hraje. U fotbalisty je to ještě těžší. V hokeji jdete na led na třicet vteřin a odpočinete si, ve fotbale jste na hřišti devadesát minut," pomohl si přirovnáním šéf Pilaře, Malínského, Zeleného a spol., jehož názor nabídl portál ČT Sport.

Zdroj: ceskatelevize.cz