Ligoví hráči, kteří vidí v rozehrané sezoně žluté varování možná až příliš často?

Ligoví hráči, kteří vidí v rozehrané sezoně žluté varování možná až příliš často?

Hradecký hráč Petr Kodeš si v tomto ročníku Fortuna:ligy stanovil nový osobní rekord v počtu spatřených žlutých karet, jichž viděl od rozhodčích během 1660 odehraných minut hned jedenáct.

Bývalý fotbalista Teplic, Varnsdorfu i Viktorie Žižkov, jehož jedinou trofejí kariéry je ovládnutí druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony, je v tomto směru jasným lídrem negativní tabulky.

Devět žlutých zatím nasbírali teplický Jan Fortelný a boleslavský Marek Matějovský, jenž se na trávníku nevyhýbá soubojům ani po těžkém zranění a ve čtyřiceti letech.

U exsparťanského špílmachra se také jedná o negativní osobní rekord - jeho dosavadním stropem v potrestaných nedovolených zákrocích bylo osm karet z ročníků 2017/2018, respektive 2018/2019.

V jeho souvislosti je zajímavý, že ačkoliv jde o kreativní typ fotbalisty, v soutěžních zápasech už během kariéry dávno překročil 100 "žlutých ocenění".

Ihned za nimi jsou pak například Jaroslav Zelený z Jablonce nebo jednadvacetiletý ukrajinský stoper Maksym Talovjerov ze Slavie.

Zatímco během 14 podzimních zápasů v barvách Dynama byl napomínán sedmkrát, během své sešívané mise, v níž dosud odehrál 214 ligových minut, zatím viděl mladík s historií ve sparťanském béčku onu barvu jen jednou.

Nejpilnější sběratelé žlutých karet v ligové sezoně 2021/2022:

11 - Petr Kodeš (Hradec Králové)
9 - Marek Matějovský (Boleslav)
9 - Jan Fortelný (Teplice)
8 - Jaroslav Zelený (Jablonec)
8 - Daniel Köstl (Bohemians)
8 - David Douděra (Boleslav)
8 - Maksym Talovjerov (Slavia)
8 - Jan Jeřábek (Pardubice)

Předseda disciplinárky LFA Baček chce důkazy, které jeho komise léta přehlížela. Tak tady je má...

Zdroj: fortunaliga.cz