Lewandowski z Bayernu do Barcelony? Po “ztrátě” Haalanda není tento transfer nemožný!

Lewandowski z Bayernu do Barcelony? Po “ztrátě” Haalanda není tento transfer nemožný!

Apetit Katalánců zvedajících se z krize nezná mezí. Finanční Fair-play jim zřejmě nedovolí podepsat norskou superhvězdu, takže se měli zaměřit na prověřenějšího Roberta Lewandowskiho.  

Kontrakt až do roku 2026 má být podle informací španělského webu Fijares hlavní lákadlo pro polského superstřelce Roberta Lewandowskiho, kterého po konci jeho kontraktu v Bayernu láká katalánský kolos FC Barcelona. Dohoda s hráčem by podle Fijares neměla podle zdrojů z Barcelony představovat významný  problém vzhledem k Lewandowského zájmu o přestup a dobrým vztahům mezi prezidentem Joanem Laportou a hráčovým agentem Pinim Zahivim, který se o Lewandowskiho stará od roku 2018.

Barcelona tak hodlá řešit svůj nedostatek na hrotu útoku, kde Xavi sice disponuje Pierrem-Emerickem Aubameyangem, který po příchodu z Arsenalu v Katalánsku navázal na svou nejlepší formu a na poslední demolici Realu Madrid v El Classicu se podílel dvěma góly, Laporta i Xavi mají nicméně cítit, že Barca pro novou úru potřebuje dominantnějšího útočníka, který bude schopen lépe využívat produktivní hry křídel. A polský útočník, který v Bayernu dokázal ve 366 zápasech nastřílet 339 gólů, toto bez problémů slibuje.

Barcelona by tak v případě úspěchu na poli podepsání “Lewy” pokračovala ve svém obrození, když po loňském odchodu Lionela Messiho se navrátivšímu Joanu Laportovi daří v klubu “uklízet” a nyní mu po rozpačitém rozjezdu sezóny i vracet sportovní slávu. Lewandowski by samozřejmě nebyl jediná posila, velké změny se očekávají v defenzivních řadách, kde má mít Barca políčeno mezi jiným na několik jmen z Chelsea, poslední zprávy z Anglie hovoří též o tom, že Blaugranas měli být úspěšní v lovu v této sezóně v Leedsu zářícího Raphinhy.

zdroj: Fijares