Absence Jurečky a Vechety? Slovácko věří druhé vlně. Cicilia a Šašinka jsou prý také dobří útočníci...

Absence Jurečky a Vechety? Slovácko věří druhé vlně. Cicilia a Šašinka jsou prý také dobří útočníci...
OBSAHUJE VIDEO

Semifinále MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Slováckem, které se odehraje v pátek 25. března od 17:00 v Mladé Boleslavi, vysílá stanice ČT3. Asistent čtvrtého celku Fortuna:ligy Jan Palinek očekává velmi těžkou bitvu, ale i tak věří, že se se Slováckem i potřetí podívá do pohárového finále.

"Není náhoda, že Hradec Králové hraje tak vysoko v tabulce. Hrají nepříjemný fotbal, snaží se sbírat odražené míče, chodí rychle do koncovky a mají tým, který si sed. Navíc je vede zkušený trenér. O první šestku hrají zcela zaslouženě. Samozřejmě jedeme do Mladé Boleslavi se vší pokorou, ale s jasným cílem. Myslím si, že jsme dobře připravení," pronesl na webu fcslovacko.cz spolupracovník Martina Svědíka, který byl u finálových postupů v roce 2005 i 2009. Ať už jako hráč, nebo asistent.

Slovácko se nebude moci spolehnout na svého nejlepšího střelce Václava Jurečku a chybí také Filip Vecheta. Oba si plní reprezentační povinnosti. "Sice nám vypadli z důvodů reprezentačních povinností dva útočníci, takže v tomto směru budeme oslabení, ale i tak věřím, že to kluci z druhé vlny nahradí. Máme Ciciliu, máme Šašinku, takže to jsou další dobří útočníci," upozornil votroky Palinek.

Ten vnímá, že do Boleslavi dorazí početná skupina fanoušků Slovácka, kterým chce udělat radost. "Máme obrovskou motivaci postoupit do finále, které by se hrálo na našem stadionu proti pražské Spartě, což by byl další fotbalový svátek," zakončil člen trenérského štábu.

A co pohled hráčské kabiny? "Představa finále na domácím stadionu je super. Uděláme všechno proto, aby se to podařilo. Pamatuji si semifinále, kdy se tady porazila Slavia, pak se hrálo finále proti Teplicím na Strahově. Už je to dlouhá doba, chtěli bychom ten zápas zvládnout a podívat se znovu do finále," vzkázal dvaatřicetiletý zadák Petr Reinberk, jenž v tomto ročníku MOL Cupu zatím odehrál 60 minut čistého času.

Zdroj: fcslovacko.cz