Šašinka trefil východomoravanům finále poháru. Chceme vyhrát pro Slovácko, hlásí Svědík

Šašinka trefil východomoravanům finále poháru. Chceme vyhrát pro Slovácko, hlásí Svědík

Finále MOL Cupu obstarají Slovácko a Sparta. O postupu Slovácka do zápasu o první trofej v jeho dějinách rozhodla nejtěsnější výhra nad Hradcem.  

Byli oslabeni o střelce Václava Jurečku, který byl s reprezentací. Semifinále poháru chtěli odložit. Nakonec nastoupili. A i jejich soupeř z Hradce po zápase uznal, že Slovácko bylo o jeden gól lepší a postup si zasloužilo. “Je to vzkaz všem, kdo nám házel klacky pod nohy,“ citoval web iSport.cz kouče hostů Martina Svědíka. Konkretizovat svou dedikaci nicméně nechtěl. “My si jdeme za naším cílem. Jsme ve finále se Spartou, hraje se na našem stadionu. Doufám, že to bude svátek fotbalu se vším všudy. Chceme pro Slovácko vyhrát,“ prohlásil Svědík.

Výhru jeho týmu obstaral Ondřej Šašinka. Ten se trefil krátce poté, co jeho spoluhráč v bráně Tomáš Fryšták zlikvidoval dvě gólové šance Hradce. “Už při rozcvičce mi to tam docela padalo, kluci mi říkali, ať střílím i v zápase. Byla to vydařená kombinace. Ljovin balon hezky posunul, byla to pěkná střela, prošla až do sítě. Jsem moc rád, že ta akce skončila gólem,“ citoval Šašinkův popis jediné branky utkání denik.cz.

Na druhé straně Hradec přišel o možnost vyšperkovat svou nováčkovskou sezónu ve které se mu abnormálně daří a vedle semifinále poháru aktuálně drží i šestou příčku v lize. Jak trenér Koubek, tak záložník Vlkanova nicméně po utkání přiznali, že Slovácko bylo lepší a postup si zasloužilo.“Musím říct, že první půlku bylo Slovácko lepší. My jsme měli dvě šance, ale gól nedali. Ve druhém poločase jsme se nedostali do vážnější příležitosti. Slovácko si nejtěsnější vedení pohlídalo,“ citoval Deník špílmachra Hradce Adama Vlkanovu. 

zdroj: denik.cz/isport.cz