Výhra v Albánii pomůže i atmosféře v kabině, těší záložníka lvíčat Žambůrka

Výhra v Albánii pomůže i atmosféře v kabině, těší záložníka lvíčat Žambůrka
OBSAHUJE VIDEO

Česká jednadvacítka zvítězila v kvalifikaci o mistrovství Evropy na hřišti Albánie 1:0 a stala prvním týmem ve skupině, kterému se zde podařilo vyhrát. Ke třem důležitým bodům pro česká „lvíčata“ pomohl poctivým výkonem ve středu záložní řady i záložník Jan Žambůrek. Ten litoval, že mužstvo nebylo klidnější v zakončení.

„Albánie doma ještě v téhle kvalifikaci neprohrála a bylo na nich cítit, že nám chtějí vrátit podzimní porážku,“ uvedl po zápase záložník, který v zimě přestoupil z anglického Brentfordu do dánského Viborgu. „Myslím, že do té doby, než jsme vstřelili gól, tak jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale po vstřeleném gólu jsme začali trochu panikařit. V závěru druhého poločasu jsme měli šance a je škoda, že jsme je neproměnili. Pokud bychom byli klidnější v zakončení, tak by zápas vypadal jinak. Jsou to ale rozhodně důležité tři body,“ pokračoval v hodnocení jednadvacetiletý fotbalista, podle kterého je nyní nejdůležitější, aby se „lvíčata“ řádně připravila na příští zápas v Andoře.

„Jsme strašně rádi, že jsme to takhle zvládli a nyní se musíme připravit na zápas v Andoře a zvládnout i druhé utkání,“ přidal Žambůrek. „Fotbalově to nejhezčí zápas nebyl, ale co se týče taktiky, tak to jsme zvládli. Byl to celkem i boj, ale jak už jsem řekl, hlavní je, že jsme zápas zvládli a máme tři body.“

Suchopárkovi svěřenci mají po sedmi odehraných zápasech pět výher, jednu remízu a jednu prohru. Pokud k tomu přidá český tým v úterý šestou výhru v Andoře, o konečném umístění v kvalifikaci se rozhodne v červnu, kdy budou čeští mladíci hostit Anglii a Andorru. Anglie v pátek večer porazila Andorru 4:1, ale poslední tým tabulky se dočkal prvního vstřeleného gólu v kvalifikaci. 

„Snažíme se soustředit hlavně sami na sebe a na vlastní zápasy, neohlížíme se na nikoho. Soustředíme se na každý další trénink, každý další zápas a uvidíme, jak se tabulka vyvrbí. Ale samozřejmě chceme postoupit,“ usmíval se Žambůrek, který je přesvědčený, že výhra v Albánii pomůže týmu i z pohledu atmosféry. „Myslím, že se atmosféra v kabině díky výhře trochu uvolní, protože jsme se přes zimu dlouho neviděli. Musíme z toho zápasu brát hlavně pozitiva, připravit se na ten další a znovu to zvládnout,“ dodal Žambůrek. 

Druhý březnový zápas jednadvacítek se hraje v úterý 29. března od 18:00 v Andoře.

Zdroj: fotbal.cz

Jarmolenko: Při fotbale nemyslím na utrpení