Laporta slíbil nejméně čtyři nové letní posily na Camp Nou. Budeme ale při zemi, zdůraznil

Laporta slíbil nejméně čtyři nové letní posily na Camp Nou. Budeme ale při zemi, zdůraznil

Prezident Barcelony Joan Laporta slíbil, že letos v létě Camp Nou přivítá nejméně čtyři nové posily. Po loňských letních úsporných operacích se Barcelona podle šéfa dobře odrazila a pro příští sezónu plánuje znovu usilovat o titul v La Lize. A to i přesto, že prostředky na přestupy stále nejsou tak velké, jako bývaly v minulosti.

Pro letní přestupovou politiku katalánského klubu se očekává, že modus operandi Barcelony budou bezúplatné přestupy. Již byla podepsána dohoda se záložníkem AC Milán Franckem Kessiem a očekává též, že příchod středního obránce Andrease Christensena z Chelsea bude následovat v nejbližší době.

Laporta si dal ale za cíl přivést také Christensenova spoluhráče a španělského reprezentanta Cesara Azpilicueta. V hledáčku je též pravý obránce Ajaxu Amsterodam Noussair Mazraoui.

„Dokončíme alespoň čtyři podpisy,“ sdělil Laporta deníku El Periodico. „Cílem je posílit útok, střed a obranu,“ vysvětlil šéf slavného klubu, který se netají touhou udělat také podpis norského čarostřelce Erlinga Haalanda z Borussie Dortmund. Myšlenka příchod Kyliana Mbappého, o které se též v posledních dnech mluvilo, je pak podle očekávání passé.

V dalším rozhovoru pro Mundo Deportivo pak Laporta také zdůraznil, že neobětuje zlepšující se finanční pozici Barcelony jen kvůli jednomu podpisu. „Nebudu mluvit o konkrétních hráčích, ale mohu vám říci, že neuděláme žádné obchody, které by klub ohrozily,“ vysvětlil. „Fanoušci mohou být klidní, protože kvůli se držíme při zemi a neztrácíme hlavu,“ dodal šéf Barcelony, který klub převzal ve strašidelné finanční kondici. Kvůli ní také musel nechat loni v létě odejít fotbalovou superstar Argentince Lionela Messiho. Barcelona si ho totiž nemohla dovolit i přes plánované snížení platu.

„Většina hráčů chce do Barcelony. Líbí se jim klub, tým, naše filozofie, náš způsob práce a interpretace fotbalu. A to je dobře, vidíme to v mnoha případech a denně,“ vysvětlil Laporta s tím, že fotbalisté budou muset vzít za vděk tím, že hrají za Barcelonu. „Budou se muset přizpůsobit platové úrovni Barcelony a ekonomické struktuře, která zachová udržitelnost a rovnováhu klubu,“ zakončil.

Zdroj: 90min.com

Po Kataru přehodnotím spoustu věcí. Messi připustil konec v reprezentaci