Chceme se zapsat do dějin Slovácka, hlásí po postupu do finále poháru Kadlec

Chceme se zapsat do dějin Slovácka, hlásí po postupu do finále poháru Kadlec

Jediným gólem přetlačili Hradec, nyní mají déle než měsíc na přípravu na historický zápas klubu o první velkou trofej. Proti Spartě navíc Slovácko shodou okolností ve finále MOL Cupu nastoupí na vlastním stadionu.  

Jako idylickou cestu za snem Michal Kadlec rozhodně semifinále proti nováčkovi nejvyšší soutěže neviděl. “Měli jsme hodně problémů se sestavou, Milan Petržela měl covid a trénoval až od úterý, chtěli jsme zápas odložit nicméně nakonec to dopadlo takto a jsme rádi, že jsme postoupili,” hodnotil na pozápasové tiskové konferenci utkání kapitán hostujícího týmu, kterému postup vystřelil v prvním poločase Ondřej Šašinka. Ten mimochodem v základní sestavě zastoupil díky reprezentačnímu srazu absentujícího Václava Jurečku.

I přes všechny nepřízně osudu se nicméně podzimní a vlastně opět i jarní štice ligy podařilo dosáhnout na vysněný postup. “Byl to náš cíl, naše obrovská motivace. Slovácko je po hodně letech ve finále a my uděláme všechno proto, abychom konečně získali nějakou trofej. Až budeme staří, abychom se na ni mohli dívat a říkat si, že jsme byli součástí toho všeho. Chceme pro klub i celý region něco udělat, zapsat se trošku do dějin," hlásil Kadlec.

Podobně spokojený byl na tiskové konferenci i Martin Svědík, když - jindy velmi náročný kouč - děkoval svým hráčům. “Je to příjemný pocit. Zahrát si finále se nepoštěstí každý rok. My jsme si za tím šli. Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří byli po covidu nebo zranění, že do utkání šli a jakým způsobem to odevzdali. Oni vědí, kdo to je,“ komentoval vítězný zápas znamenající postup do finále Svědík.

zdroj: fcslovacko.cz