Spojí Clooney síly s Rooneym? Hollywoodská hvězda má mít zájem o Derby County

Spojí Clooney síly s Rooneym? Hollywoodská hvězda má mít zájem o Derby County

Herecká superstar zvažuje majetkový vstup do tradičního anglického klubu. Tomu hrozí sestup do League One i další začátek sezóny s bodovým odpočtem.  

Na tribunách by se podávalo Nespresso, pokladny by rabovali Dannyho parťáci? Tak dramaticky by se fotbal na Derby County asi nezměnil, nicméně herecká superstar George Clooney podle deníku The Sun skutečně zvažuje, že by se postavil do čela konsorcia investorů a převzal chřadnoucí fotbalový klub, který patří k nejtradičnějším na ostrovech. Kvůli dluhům nicméně začal sezonu v Championshipu s jedenadvacetibodovým odpočtem a přes heroické úsilí Waynea Rooneyho na lavičce týmu a jeho “juniorské” sestavě to sedm zápasů před koncem to vypadá na pád z druhé nejvyšší anglické soutěže.

"Derby má skvělý fotbalový klub s fantastickou historií a jsem si jistý, že má i skvělou budoucnost. Je zřejmé, že v poslední době má problémy, ale všechno se dá napravit a za daných okolností tým pracuje opravdu tvrdě a hraje dobře,” citoval Clooneyho The Sun, který zmínil, že se o fotbal zajímá od doby, kdy před pár lety zvažoval možnost majetkového vstupu do španělské Malagy a s Derby jej “seznámil” herecký kolega Jack O'Connell, který se narodil právě v Derby. “Vlastnit fotbalový klub je druhá nejlepší věc, po tom, když za něj můžete hrát," dodal Clooney. 

Rooneym řízený kádr je v tuto chvíli na posledním místě Championship s osmibodovou ztrátou na 21. příčku, která znamená záchranu. Bez jedenadvacetibodového odpočtu by přitom Berani byli 17. s pohodlným třináctibodovým polštářem na záchranu. Pro klub je zároveň nejhorší vize, že v případě, že nenajde nového majitele a nenabídne plán urovnání svých dluhů, hrozí mu bodový odpočet i při vstupu do příští sezóny v League One.

zdroj: The Sun