Lloris: Spurs zažili v poslední době vzestupy i pády. Conte ale přinesl progres a stabilní výkonnost

Lloris: Spurs zažili v poslední době vzestupy i pády. Conte ale přinesl progres a stabilní výkonnost

Již dlouhých deset let působí francouzská reprezentační jednička Hugo Lloris v Londýně. Bývala léta, kdy museli Kohouti čelit nájezdům zájemců o jeho služby, ale odchovanec Nice vždy vykazoval loajalitu. Na přelomu tohoto roku se jednalo o prodloužení smlouvy a nakonec došlo ke shodě na obou stranách. I díky tomu, že zkušený gólman větří, že by se mohlo blýskat na lepší zítřky.

Francouzský reprezentační kapitán se domluvil na spolupráci a stvrdil to novým podpisem smlouvy do roku 2024. Jeho přítomnost v kabině i na hřišti je neoddiskutovatelná a služebně mladší hráči naslouchají jeho slovům. Na svém kontě má již téměř 350 soutěžních zápasů za Tottenham, ale zisku trofeje se na této adrese zatím bohužel nedočkal.

I to byl důvod, proč se v minulosti několikrát hovořilo o jeho odchodu. Velmi blízko byl úspěchu v Lize mistrů, avšak v anglickém finále v roce 2019 nakonec ušatý pohár získal Liverpool. Lloris ale věří, že ještě není všem dnům konec a líbí se mu práce, kterou u Spurs odvádí italský stratég Antonio Conte.

„Před měsícem a půl jsem se rozhodl smlouvu prodloužit. Možná v tom hrála roli logika, možná kontinuita. Věci se daly do pohybu rychle, ale přirozeně. Cítil jsem z druhé strany respekt a ohleduplnost. Je to dva a půl roku, co Tottenham zažil vzestupy a pády, herní výkyvy a výsledky. Od příchodu Conteho ale cítíme skutečný progres. Pod jeho rukou máme pocit, že pokračujeme v cestě, kterou jsme si vysnili. Je třeba jít postupnými kroky, ale věřím, že na pohárovou Evropu jsme připraveni,“ nechal se slyšet Lloris.

Zdroj: tribalfootball.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.