Zlámal? Ještě nedávno tajně doufal, že ho osloví Sigma, teď pomáhá s Rozehnalem Kožušanám v I. B třídě

Zlámal? Ještě nedávno tajně doufal, že ho osloví Sigma, teď pomáhá s Rozehnalem Kožušanám v I. B třídě

Zdeněk Zlámal (36) si nestěžuje na nedostatek práce ani po ukončení profesionální kariéry a to nejen díky nově započaté spolupráci s nizozemskou agenturou Soccer Solutions.

Neskončil příliš brzy? Přeci jen jsou pořád ve hře i starší gólmani. "Ani ne. Fotbalu jsem se věnoval odmalička, provází mě prakticky celý život. Miloval jsem srandičky v kabině. S přibývajícím věkem jsem ovšem začínal cítit, že si s kluky, kteří mají sotva dvacet let, už nemám moc co říct. Takže asi bylo načase pustit se do něčeho nového s jinými lidmi," neměl problém přiznat Zlámal, jehož slova nabídl sport.cz.

Po odchodu ze Skotska, kde mu moc nepomohlo to, že se v kauze Kúdela - Kamara zastal českého reprezentačního stopera, si ještě dělal zálusk na místo v kabině Sigmy, ovšem to nevyšlo. "Původně jsem měl ve Skotsku konkrétní nabídku na přestup, avšak po mém vyjádření zájem výrazně ochladl. Takže jsem se vrátil domů do Olomouce, kde syn začal chodit do první třídy. Přiznám se, že jsem loni v létě tajně doufal, že mě osloví Sigma, z níž zrovna odcházel brankář Mandous do Slavie. Nikdo se ale neozval, a když pak angažovali gólmana Stejskala, pochopil jsem, že Olomoučtí zájem nemají. Dojíždět jsem už nikam nechtěl, a tak jsem se rozhodl definitivně skončit," přidal na sport.cz brankář, který si zahrál v několika evropských ligách.

Pokud jde o nové roli agenta, je rád, že zůstal u fotbalu. Zatím ale hlavně poznává, co vše dotyčná činnost obnáší, seznamuje se s jednotlivými odděleními a dělá si o firmě obrázek. Sportuje ovšem neustále...

"Manželka si ze mě dělá dokonce legraci, že teď trávím sportováním víc času, než když to bylo moje zaměstnání. Přes zimu jsem nastupoval v nejnižší hokejové soutěži dokonce ve dvou týmech. Za Hulín jsem chytal, za Olomouc hrál v poli. Já prostě bez pohybu být nemůžu, potřebuju ho k životu. I proto, že jsem hodně soutěživý," přiznal v rozhovoru pro sport.cz bývalý brankář obou slavných pražských "S".

Nezapomíná ovšem ani na fotbal a nyní ho lze zastihnout v I. B třídě, kam ho zlákala další hanácká ikona David Rozehnal. "Na podzim jsem odehrál v poli dva zápasy v krajském přeboru v dresu Povltavské akademie. Povedlo se mi jednou skórovat. Měl jsem to ale daleko, navíc to byly na hřišti docela fofry. Pro jaro mě zlákal bývalý reprezentant David Rozehnal do Sokolu Kožušan, které působí na Olomoucku v krajské I. B třídě. Už jsem se v brance za těch třicet let napadal dost. Nastupuju na postu desítky. Chci dát nějaké góly," zakončil s úsměvem Zlámal, který se rozpovídal pro sport.cz.

Pokud si chtěl Šilhavý ve Walesu vylepšit pozici, kauza Masopust mu ji zhoršila. A pohárový účastník by měl být přáteláků zproštěn

Zdroj: sport.cz